Україні не потрібні ні виправдання, ні співчуття

13.6т

Перший саміт Україна- ЄС, де Україна не просить, а вимагає. Від ЄС - виконати свою частину зобов'язань в питання безвізу. Перший саміт ЄС- Україна, де Україну не вичитують як нерадивого учня, а вибачаються. Це була відкрита і часом жорстка розмова, де українська делегація дуже чітко відстоювала позиції і по безвізу, і по Угоді і неможливості зміни її тексту, і по санкціям проти РФ, що продовжує війну проти Украіни. Це перший саміт, де ЄС виправдовується. Але нам потрібні не виправдання, не співчуття і занепокоєння, а чітка послідовно відповідальна позиція ЄС, в т ч по безвізу. І в цьому контексті я вважаю саміт дуже важливим - це хороший шанс для українськоі сторони дуже відверто говорити і вимагати послідовної і відповідальної позиціі. Зволіканню немає виправдань.

Короткі тези президентів Єврокомісії Юнкера, Європейської Ради Туска і українського президента Порошенка з брифінгу:

Президент ЄР Туск, який розпочав українською: високо оцінив реформи, які українці, на чолі з Президентом здійснили за останній рік. Визнав, що Україна заслуговує на більше в діалозі з ЄС; Україна чітко виконала свої зобов'язання; дискусії щодо безвізового режиму не стосується більше України, а європейських інституцій; Угода про Асоціацію має не лише економічну, а і геополітичну вагомість, її надважливо ратифікувати.

Президент ЄК Юнкер: ми повинні знайти можливість надати безвізовий режим Україні до кінця року; внутрішньоєвропейська проблема щодо механізму призупинення повинна бути вирішена до кінця року; Україна за останні 2 роки зробила більше, аніж за попередні роки незалежності.

Президент Порошенко: Зазвичай Україні ставлять важкі питання про виконання зобов'язань.

Перший саміт, коли ми ставимо питання ЄС з проханням своєчасно виконати взяті на себе зобов'язання- ми зробили ВСЕ. Міжінституційні переговори під ЄП і ЄР що до кінця цього року мають бути закінчені . 45-ти мільйонний український народ зробив величезні реформи, імплементував ПДВЛ , чекаємо надання безвізового режиму .

Друге- спільні погляди і позиція щодо російської агресії. Вимагаємо від РФ припинити обстріли, безперешкодний доступ СММ ОБСЄ, до україно- російського кордону.

Вимагаємо від РФ звільнити всіх заручників і в РФ і на окупованих територіях, засудили зволікання з виконанням Мінських угод Росією.

Санкції мають тривати до виконання Мінських угод і до повного відновлення суверенітету Україна , разом з Кримом . Щодо російської пропаганди - потрібна спільна боротьба .

Крим - чітка позиція невизнання анексію Криму

Підтримка країнами- членами ЄС резолюціі ООН по Криму - це закладає основи деокупації.

Звільнення заручників - в зволіканні з боку РФ немає виправдань. Чим довше РФ тримає заручників- тим глибше РФ сповзає в очах світу в прірву.

P. S. Я щиро переконана, що це був важливий саміт і ця відкрита розмова сприятиме вирішенню проблемних питань. Українська влада демонструвала сильну позицію. Правда- на нашому боці

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости