newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Олександра Проляка. Трошки про медицину

Олександра Проляка. Трошки про медицину

Довелося мені нещодавно лягти у лікарню – подія прикра, але необхідна.

Видео дня

Приблизно знаючи стан нашої безкоштовної медицини, я напхала в гаманець грошей, завантажила торби всім необхідним: від тарілки з ложкою до ліків, і пішла здаватися в лапи ескулапів.

Першою мене зустріла бухгалтерія – в відділення не можна лягти без благодійного внеску, який "іде на оплату комунальних послуг та потреби лікарні". В черзі казали, що більшості ще доводиться давати на кишеню завідуючому відділення, щоб з'явилося ліжко-місце. Благодійний внесок коливається від суми 200 до 1500 грн, в залежності від лікарні та її потреб.

Потім з чеком я пішла до приймального покою. Там, на потреби приймальні, з мене взяли ще гроші, але зовсім маленькі – всього 10 грн. Санітарка запропонувала допомогти мені донести речі до відділення всього за 20 грн – ліфт викликають тільки для неходячих та важкохворих. Але я вирішила, що рух – запорука здоров'я та дотягла торби на четвертий поверх сама.

Там на мене вже чекала сестра-хазяйка з проханням видати 20 грн на миючий засіб для полів. Користування постіллю мені також обійшлося в 20 грн.

Окрема палата з туалетом теж коштує грошей, але я пригадала дитинство в піонерському таборі, та вирішила, що шість сусідок мене не налякають.

Для того, щоб здати кров, з собою треба мати шприц, свою ватку та свій спирт. Щоб попасти на будь-яке апаратне дослідження, треба ставати в чергу за тиждень, бо лікар приймає лише по декілька пацієнтів, інакше апарат перегріється. Хоча, якщо треба зробити дослідження терміново, можна достати гаманець і апарат відразу перестає перегріватися.

Уколи та крапельниці поки ставлять безкоштовно, хоча, якщо у вас терміново щось заболіло, і ви пришкандибали на сестринський пост з ліками та проханням вколоти, треба засунути медсестрі в кишеню подяку.

Взагалі, ніде так не привчають до вдячності, як в лікарні. Дякувати треба за все – від помитої підлоги в палаті до операції.

Операція – це привід об'єднатися зі всіма родичами та друзями, бо список потрібних речей включає не тільки ліки та перев'язочні матеріали, але й пральний порошок, мило, лампочки... - в залежності від потреб лікарні.

Якщо буде потреба в переливанні крові, то родичі мають здати після операції на пункт переливання такий самий об'єм життєдайної рідини.

Взагалі, коли попадаєш в лікарню, тоді розумієш, скільки навколо тебе хороших людей, які готові допомогти, знайти ліки, принести їжу або просто морально підтримати.

Тому цей досвід, хоча й вкрай болючий гаманцеві, зате дуже корисний душі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...