ГлавнаяБлоги

Місяць життя, роботи і подорожей у Каліфорнії

2.3т

Місяць життя, роботи і подорожей у Каліфорнії

Основною причиною візиту в "найфайніше американське місто" (нікнейм Сан Дієго – Finest America City) стала конференція Traffic and Conversion Summit, паломництво куди щороку здійснюють провідні онлайн маркелоги з більшості країн світу.

Я й сам вже давно приглядався до цього заходу і ось нарешті цього року так стали планети, що фактично це визначило мій маршрут повернення додому з Південної Америки.

Цікавим було й те, що туди приїхало багато наших вітчизняних зірок, серед яких Слава Баранський, Марія Солодар, Олесь Тімофєєв, Денис Довгаль, Олексій Босий, Ярослав Самойлов та інші. За лінками ви знайдете мої інтерв’ю з цими колегами.

Це зовсім недешева подія, візит куди супроводжується купою інших витрат, тому багато в кого виникне питання, чи вартувало воно тих грошей. До слова, участь у самій події коштує від 500 $ до 2000 $, переліт до Сан Дієго з України і назад винесе ще десь 1000 $, а тижневе перебування у місті легко потягне на 500 $ мінімум без жодних розваг чи екстра активностей.

Таким чином, набігає кругленька сума, але їхати все одно варто. Відразу скажу, що Traffic and Conversion, як і більшість подібних заходів – це перш за все тусовка, атмосфера, натхнення та енергія, а вже потім контент й інструменти. Так просто є, але часто перше є важливішим ніж друге.

Саме Сан-Дієго по собі є приємним містечком. Принаймні в районі, де ми проживали, присутнє відчуття периферії, не зважачючи на те, що у мегаполісі проживає більше 3 млн, осіб. До слова, Сан-Дієго знаходиться прямісінько на кордоні з Месикою, де ми провели 4 місяці ще два роки тому.

В центрі невеличка концентрація хмарочосів, а решта, як по всіх США, низька забудова. Наш район (Pacific Beach) виявився осередком пляжної і серферської культури, де складається враження, що постійно перебуваєш на курорті. Майже, як Пуерто Ескондідо, лише американське.

Два тижні у Сакраменто пролетіли, як одна мить. Більшість часу я сидів за компом, робив пробіжки по районі, підтягувався на турніках найближчої школи або просто смажив барбекю. В той час у Сан-Франциско перебував Ростик Чайка, організатор багатьох ІТ-шних подій у Львові, який теж завітав до нас у гості.

Зрештою, таке заповільнення пішло нам на користь після шаленого пересування між Аргентиною,Чилі, Болівією і Перу. Окремо хіба можна виділити тест драйв на автомобілі Тесла, зареєструватися на який було простіше ніж створити нову поштову скриньку.

Також варто зазначити, що протягом цих двох тижнів я активно покращував курс TraveLEarning MEGApro, робив його презентацію і набирав черговий потік учнів. Таким чином це став найуспішніший запуск на 45 студентів. Наразі я не планую нового набору, оскільки фокусуюся на нових речах, але ви завжди можете придбати його і проходити у зручному для себе ритмі. Внутрішня двіжуха у нас ще та.

Ох і скільки ми вже чули про це надзвичайне місто поряд з Кремневою долиною. Для затравки, пропоную переглянути коротеньке відео з походеньок цим містом.

І буквально пару картинок, щоб добити, оскільки загальне уявлення ви вже могли отримати з відео. Це одне із найколоритніших, найприємніших і найдорожчих міст Сполучених Штатів.

Навіть тут не обійшлося без знайомих. Нас люб’язно прийняли у гості друзі мого давнього колеги Івана, з котрим ми неодноразово пересікалися в Україні, Мексиці і Тайвані, а один із днів провели з львівським колегою Тарасом Антонівим (директор Агенції Гярчих Путівок), який на той момент вже знав місто значно краще за нас.

З Сан-Франциско ми полетіли у Лас-Вегас, звідки вже направилися у Лос-Анджелес, але я відкладу розповідь про місто гріхів для окремого посту, а наразі зафіналю все Лос-Анджелесом, адже ніде, як тут, не відчувається дух Каліфорнії.

Озираючись, скажу, що Лос Анджелес був нашою першою точкою призначення у США, але провели ми там всього два дні, після чого направилися у Сан Дієго. В аеропорту нас зустріла жінка із сім’ї, котру свого часу я обслуговував по туризму в межах Ukraine-Travel-Secrets.com.

Вона навіть слухати не хотіла про те, щоб ми самі займалися навігацією у цьому величезному мегаполісі, а відразу по прибуттю повезла нас по всіх родичах. Таке враження, що я був далеким членом сім’ї, який вперше потрапив у Америку після зняття залізної завіси. Ось що трапляється, якщо ви ставитеся до клієнтів, як до своїх рідних. Принаймні у мене такий підхід.

А під час нашого другого перебування у ЛА, я просто переосмислив Каліфорнію і США вцілому. Ми проживали у одному із найкращих районів міста прямісінько посередині між Голлівудом і Беверлі Хілс. Все, як у фільмах і вулички виглядали приблизно так.

Голлівудські пагорби і Алея Зірок буквально в кількох хвилинах їзди на авто. Скажу чесно: в реальному житті воно виглядає значно простіше ніж може здаватися по ТБ. А телебачення я взагалі не рекомендую нікому дивитися.

Місто дуже насичене і різноманітне, хоча спочатку здається, що це велике село, посередині якого виростають декілька висоток. Як бачите, це зовсім не Нью-Йорк, який я теж відвідав півтора роки тому.

Загалом, щоб краще зрозуміти атмосферу Лос Анджелеса тут звичайно що потрібно пожити, ну і звичайно навіть не розраховуйте, що це вам вдасться без автомобіля. Якщо ти без коліс, значить з тобою щось не те. Якось я чув у одному із фільмів: "Ніхто не ходить у Лос Анджелесі пішки". Хіба що туристи або вже зовсім безнадійні люди.

Чесно кажучи, своїми відстанями й тривалістю добирання Лос Анджелес мене трішки втомив, але цього не скажеш про більшість його мешканців. У місці проживає майже 20 млн. людей і сконцентрована активна спільнота українців. Одного разу, ми навіть завітали до наших на пікнік.

Кожен займається різними справами і пробиває собі шлях по життю, адже тут працюють вже зовсім інші правила ніж у нас. Як би там не було, у Каліфорнії чудове життя. У цьому штаті є щось особливе. Недарма більшість американців хочуть мешкати саме тут.

Також мені вдалося зустрітися з деякими колегами свого американського МастерМайнду, кожен з яких спеціалізується у різних видах онлайн бізнесу. Більшість хлопців попереїжджали сюди з інших частин США, а підприємцями та інноваційними ідеями місто аж кишить.

Лайфстайл

Лише уявіть! Якби Каліфорнія була окремою державою то її ВВП було б на шостому місці у світі, між Францією та Італією, при тому, що населення штату на 20 мільйонів меншу від цих європейських країн. Грошей і багатства тут валом. Яскравою ознакою каліфорнійців, як на мене, є прагнення до яскравого життя з розмахом. Зазвичай вони не розмінюються на дріб’язковість і є великодушними. Хоча можливо мені попадалися такі люди.

В будь-якому разі, я впевнений, що неодмінно сюди повернуся. Ще 150 років тому люди їхали в Каліфорнію у пошуках кращої долі під час золотої лихоманки. Відповідно дух авантюризму, жага до перемоги і бажання реалізувати ціль присутня абсолютно у кожного. Багато каліфорнійців мріють підкорити світ за рахунок своїх винаходів, продуктів чи інших ініціатив, а також мислять глобально у хорошому значенні цього слова.

Половина офіціанток у нічних барах днями ходять на кастинги, завзяті хлопці тяжко працюють, щоб придбати більший будинок, заклади здорового харчування перебувають у тренді, а про хіпстерські органік кафе я вже мовчу. Навколо постійно щось відбувається, а життя просто бурлить. Це Каліфорнія!

Бюджет

Для того, щоб користати з цих всіх благ сонячного штату, необхідні звичайно що гроші. Не зважаючи на те, що Каліфорнія є найбільш бажаним для проживання штатом для більшості американців і, мабуть, людей з усього світу, левова частка з них просто не може собі цього дозволити через відносно високий місцевий рівень цін.

Хоча постривайте! Власне у тому і все полягає, щоб ДОЗВОЛИТИ СОБІ жити так, як ви хочете, а не створюють умови суспільство чи держава. Багато американців це чудово знають і щоранку прокидають з широчезною усмішкою на обличчі навіть тоді, коли не все йде по плану. Тим не менше всі пашуть, як коні, хоча і відриваються теж.

Отже, ось приклади типових цін для Каліфорнії!

Чим далі від узбережжя, тим дешевше. Ну і звичайно, чим ближче до великих міст (Сан Дієго, Лос Анджелес, Сан Франциско), тим дорожче.

15 $ – перекуска у кафе чи забігайлівці

50+ $ – обід на двох у ресторані

4 $ – кава у типовій кав’ярні

15 $ – поїздка ~10 км на uber

2 $ – одноразовий квиток на автобус

35 $ – оренда автомобіля на день

80+ $ – двокімнатний номер у простенькому готелі

Щоб детальніше переглянути місцеві ціни, подивіться табличку типових цін у Лос Анджелесі. У Сан Франциско все на порядок вище. У Сан Дієго десь так само.

Загалом, щоб нормально давати собі раду у Каліфорнії, варто заробляти мінімум 5000 $/міс чистими.

А ось і наші витрати за місяць перебування у Каліфорнії:

550 $ – харчування (кафе, бари, ресторани)

120 $ – дрібні покупки продуктів у магазинах

128 $ – транспорт (uber по містах, автобуси між містами)

169 $ – переліт з Сан Дієго у Сакраменто

154 $ – Оренда квартири у Сан Дієго за 5 ночей

272 $ – оновлення гардеробу після Південної Америки

239 $ – вживаний iphone 5s, 64 Gb

500 $ – квиток на Traffic and Conversion Summit

67 $ – інші дрібні витрати

Загалом всього 2 294 $ за місяць життя, навчання і подорожей Каліфорнією.

Погодьтеся, що це майже за безцінь, враховуючи, що половина зі списку не є обов’язковими витратами. Натомість, як бачите, ми практично не платили за житло, через купу знайомств і корисних контактів, які сприяли нам так само, як зазвичай намагаюся допомагати іншим колегам і я.

Окрім того, протягом двох тижнів у Сакраменто, ми практично не виходили з хати і весь час працювали або я підтягувався на турніках та смажив барбекю на задньому дворі. Ну і зрештою, це все можливе лише тоді, коли у вас розв’язані руки та є свобода пересування, плануючи все, як потрібно саме вам, а не випливає із зовнішніх обставин, що диктує робочий графік або суспільство.

Також варто врахувати, що частина часу перебування у США припала на Лас Вегас і автомандрівку, де ми наші витрати поденно у кілька разів перевищили перебування у Каліфорнії. Про це у окремі статті згодом.

Підсумовуючи скажу, що це можливо, коли ведете вільний лайфстайл. Приходьте 2-3 липня на Digital Nomad FORUM у Львові, щоб отримати практичні поради по онлайн діяльності, а також зануритися у бажане оточення однодумців. До речі найбільше Digital Nomad-ів походять саме з США.

Читайте все новости по теме "Блог Путешествия" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Место
Источник
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги