Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

Блокада залізниці на Донбасі: треба відділити зерна від полови

26.5т

Є легальні товарні потоки - імпорт українського енергетичного вугілля з тимчасово непідконтрольної території, постачання сировини для металургійних підприємств та транспортування продукції цих підприємств через лінію розмежування. Вважаю, що держава має чітко та прозоро контролювати та захищати ці товарні потоки, бо вони відповідають інтересам України.

Є контрабанда, "бізнес на крові", на якому наживається криміналітет та ймовірно хтось із влади. Її потрібно виявляти, зупиняти, а також нещадно карати контрабандистів та тих хто за ними стоїть.

Блокада залізниці найбільше б'є якраз по легальним товарним потокам.

***

Енергетичний аспект.

Не купувати українське вугілля з тимчасово непідконтрольних територій з шахт, де платять зарплати українцям та податки до бюджету України? Хіба краще "відрізати" українські шахти та імпортувати дорожче вугілля з Африки, Австралії чи Росії?

Економічний аспект.

Металургійні підприємства, розташовані на тимчасово непідконтрольній території, але зареєстровані у встановленому українським законодавством порядку, в річному вимірі генерують понад 1,5 млрд дол. США експорту, поповнюючи торговельний баланс України, підтримуючи курс гривні та стримуючи інфляцію. Ці, та суміжні з ними підприємства, платять до українського бюджету мільярди гривень податків. Більш того, металургійні підприємства в різних регіонах України критично критично залежать від поставок сировини з тимчасово непідконтрольної території. "Обрізати" ці сировинно-товарні, а отже й фінансові потоки - в інтересах кого завгодно, тільки не України!

Соціально-політичний аспект.

За лінією розмежування працюють понад 100 тисяч українських шахтарів і металургів. Якщо через блокування залізниці залишити їх та їхні родини без засобів до існування, хіба це полегшить повернення цих людей разом із територіями під контроль нашої держави чи все таки навпаки?

Тому не треба цю тему штучно спрощувати, заговорювати штампами та керуватись емоціями. Це не спрінт, це марафон.

***

Але це все антикриз. Стратегія ж в тому, що через десять років сонячна енергія може вже замінити вугілля, і ми маємо до цього готуватись.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги