Віктор Медвечук заявив, що на Донбасі має бути перехідний уряд. Це, до речі, не поганий сигнал і є свідченням того, що в Москві все-таки розуміють, що продовження їх прямої участі у військовому конфлікті на Донбасі їх послаблює і не відповідає інтересам Кремля. А вони ще мають конфлікт у Сирії, серйозні проблеми із Туреччиною і при цьому намагаються відновити серйозні відносини із Заходом.

Але просто так вибачитись і піти звідти вони теж не можуть. Тому й говорять про цей перехідний уряд. Вони розуміють, що треба прибирати тих, хто м’яко кажучи, не дуже адекватний для мирного урегулювання конфлікту. І тут є два шляхи – можна законсервувати цю ситуацію, що по факту і так зараз відбувається. Вони ж намагаються будувати свої продержавні структури, якось жити у статусі Придністров’я.

А можна дійсно шукати компромісні фігури, але не промайданівські. Це потрібно дуже чітко зрозуміти. Я, до речі, один із небагатьох, хто не боїться про це говорити . У питанні Донбасу не є питання просто українського інтересу. Є інтерес промайданівської частини суспільства, яке вважає, що не можна давати офіційного статусу російській мові. А є думка іншої частини суспільства, яке вважає, що мало того, що Донбасу можна дозволити мату російську мову, як регіональну,то "так само можна зробити і в Одеській області, Харківській. Чому ні? Це взагалі нормальний шлях для країни, де половина населення говорить російською".

Для мене є чітка різниця між ситуацію, де Україна виступає як єдиний суб’єкт. У питанні, наприклад, Криму, який у нас відібрали. Також це питання європейської інтеграції, економічних проблем. А є питання, де частина суспільства готова на деякі умови для Донбасу. Умовно кажучи, на особливий статус, російську мову, окремі економічні питання із Росією. Інша частина суспільства все це просто не сприймає і вважає, що ледь не завтра слід висувати Кириленка в губернатори, який займеться українізацією шкіл. Це я утрирую, але думаю, розумієте, що маю на увазі.

Але саме навколо цього і концентрується дискусія. Росіяни мають прибрати дуже одіозних осіб. Але все рівно це будуть люди, які не йтимуть на поводу у Порошенка. Це будуть люди лояльні до Москви, які як мінімум не брали участь у бойових діях, не катували заручників.

Загалом росіяни вже давно готові до конструктивних переговорів. Інша справа, що вони непослідовні і дуже часто нас обманюють.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости