Чи буде чергове перезавантаження влади ефективним?

Чи буде чергове перезавантаження влади ефективним?

Ключові проблеми старого варіанту уряду жодним чином не усунуті і це ставить під сумнів ефективність чергового перезавантаження влади. Пан Абромавічус озвучив певні проблеми і влада їх начебто визнала. Вони нікуди не зникли, організаційних висновків на основі цього не ухвалено. Тому й виникає запитання, а чи може бути якась ефективність від чергового перезавантаження? Навряд чи.

Друга проблема пов'язана із довірою суспільства до діючого уряду і діючої конфігурації влади. Перед виборами рейтинги у них були одні, а зараз вони прямо-протилежні. Політичні партії втратили мандат суспільної довіри на здійснення реформ і загалом на управління суспільством. Тому стають все більш залежними від фінансово-промислових груп і не можуть проводити ефективні реформи. Це теж слід враховувати.

Видео дня

Тому влада має мало варіантів по формуванню нової конфігурації. Політичні сили не самостійні і змушені обирати із достатньо обмеженого числа потенційних політичних гравців. Нових залучати не можуть. Тому всі ці розмови - переливання із пустого в порожнє. Нинішнє перезавантаження влади у її нинішньому форматі не може бути ефективним. Великих сподівань на це покладати не варто.

Ефективність тиску на владу з боку Заходу є обмеженою. Вони обмежуються лише демонстративними жестами і церемоніальними діями. Не більше. Українська влада не схильна розуміти натяки. Тому від натяків та погроз доведеться переходити до конкретних дій. Наприклад, припинити кредитування України.

Проблема може бути вирішена за рахунок дострокових парламентських виборів і формування принципово-нової конфігурації політичних сил. Кажуть, що в такому разі до парламенту зайдуть популісти. А зараз там хіба не популісти? Нинішні політичні сили такі самі популісти, просто іншого роду. За рахунок чого "Народний фронт" набрав найбільшу кількість голосів на минулих виборах? За рахунок виключно популістичної риторики про оборону і протидії Російській Федерації. По суті всі основні політичні гравці нинішньої Верховної Ради це популісти. Тому звинувачувати когось у меншому або більшому популізмі - не серйозно.

Інше питання це результати виборів. Вони можуть повторювати минулі вибори. Тому перед оголошенням дострокових виборів слід змінити виборчу модель. Нинішня модель, яка дісталася у спадок від Януковича, орієнтована на максимальний вплив адміністративного ресурсу. Щоб таким чином завести в парламент максимальну кількість слухняних по відношенню до будь-якої влади депутатів. Якщо ця система збережеться — абсолютно нічого кардинально у політиці не зміниться.

У будь-якому випадку нинішній склад парламенту приречений. Він заведений в патову ситуацію. Одна з найбільших фракцій "Народний фронт" не має жодної суспільної підтримки. Це факт. Тому тримаються за владу і йдуть на непрозорі угоди з Президентом. Тому завтра, післязавтра чи восени все одно прийдемо до дострокових виборів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.