Як у Києві виявили велику аферу у сфері будівництва житла

3.4т

У передмісті Києва, що по Дніпропетровському шосе (його ще називають Новообухівським), знаходиться житловий комплекс "Нова Конча Заспа". Комплекс будується на території села Ходосівка – оточений мальовничими озерами, лісами, поряд – аутлет-містечко Мануфактура та величезний магазин "Мегамаркет".

Комплекс новий і досить швидко розбудовується. Деякі будинки вже заселені, в деяких люди роблять ремонти, а інші – будуються. Звичайно, комплекс має свої переваги та недоліки.

"У столиці виявлена велика афера у сфері будівництва житла" - як сніг на голову почали з’являтися статті у різних Інтернет - виданнях. Більшість статей уже видалені редакціями сайтів після отримання заяв про спростування неправдивої інформації від забудовників.

Проте, спочатку прочитала статтю і злякалася: виявляється, живемо без світла, газу та каналізації та потрапили у величезну будівельну аферу – піраміду, "гірше ніж за молодої команди Черновецького". Читаю і розумію, що поки люди роблять ремонти, чекають на підключення останніх комунікацій та благоустрою території, невідомі особи - "захисники інвесторів", які ще і адвоката мають, "розганяють" по медіа статті про "нову будівельну аферу століття", подали купу скарг у прокуратуру та підготували позовну заяву.

Намагаюся зрозуміти суть проблеми. Зазвичай, усі люди, які планують інвестувати у житло, шукають інформацію про забудовників та потрапляють на сайт: http://forum.domik.ua.

Перечитавши купу сторінок, одразу розумію звідки віє вітер. Виявляється, сусід, який живе неподалік від цього комплексу та має земельну ділянку недалеко від місця, де забудовник будує очисні споруди містечка, вирішив потріпати нерви інвесторам. Під прикриттям розкрученої ним же "будівельної афери", людина намагається зупинити будівництво, адже не хоче мати по сусідству багатоповерхові будинки, вікна яких будуть заглядати в двір його котеджу.

Під видом надзвичайної стурбованості (мабуть, навіть більшої, ніж у Ангели Меркель по відношенню до України) горе-сусід взявся до захисту інтересів інвесторів, навіть адвоката найняв та десятки скарг у прокуратуру написав. Відповіді прокуратури та ДАБІ, які отримав останній та виклав на форумі, сусіда не влаштували, адже, не знайшовши порушень, органи владних повноважень просто відправили його від "джерел до джерел". Але даний факт не зупинив захисника інвесторів і він замовив у новинах відео сюжет.

На жаль, у самому сюжеті активіст не з’явися, проте виступили його адвокат та інший активіст-колега. Вони також виявили надзвичайну стурбованість невідповідності містобудівної документації фактичній забудові та неможливості підключення комунікацій. Мабуть, саме щоб допомогти інвесторам швидше заселитися та отримати обіцяне, правозахисники написали скарги, замовили статті в Інтернет – виданнях та записали відео-сюжет. Після цього, звичайно, комплекс стане більш привабливим для інвесторів, скоріше закінчиться будівництво і забудовники зможуть виконати усі взяті перед інвесторами обов’язки.

Як на підставу порушення прав останніх, активісти вказують на будівництво містечка на землях під приватну забудову. Тільки забули, чомусь, активні діячі про ст. 20 Земельного кодексу України, яка дозволяє власнику земельної ділянки визначати вид її використання на власний розсуд в межах певної категорії з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою. Закон забороняє це робити лише на землях сільськогосподарського призначення та землях оборони.

Особливо здивувало посилання у сюжеті на обурення активістів про знесення незаконно встановленого шлагбауму, який "захисники інвесторів від будівельних афер" встановили на дорозі загального користування, фактично приватизувавши собі останню. Через цей шлагбаум понад сто сімей не могли нормально проїхати до власних домівок. Проте, цей факт замовників, звичайно, не цікавить.

Загалом, усі факти зазначені у статтях та озвучені у телесюжеті, не підкріплені жодними доказами, та спрямовані лише на зменшення привабливості комплексу та для відстоювання особистих інтересів замовників.

Більше того, активісти заважають забудовникам будувати сучасні очисні споруди для комплексу, замість того, щоб спробувати також в майбутньому підключитися до цивілізації, замінивши свої "вигрібні ями", які при кожному чищенні асенізаторами, розповсюджують характерні запахи на всю округу.

Посилаються вони при цьому на абсолютно надумані, перекручені факти, не будучи спеціалістами у даній сфері. Такими діями їм вдалося за декілька днів зробити із комплексу, що швидко будується і розвивається, - будівельну аферу століття.

Наостанок, хочеться звернутися до активістів та запропонувати не заважати забудовникам виконувати зобов’язання, адже багато жителів села тільки раді, що в них розвивається інфраструктура, створюються нові робочі місця та з’являється додатковий ринок збуту їхньої сільськогосподарської продукції, а інвестори з нетерпінням чекають заселення в свої нові красиві оселі.

Читайте все новости по теме "Блог киевлянина" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости