Аби людям розвиднілося в очах, їм треба вирубити "світло"

5.9т

Один енергетик зміг зробити з моїм селом метаморфози, які не вдалося всім критикам влади, ЗМІ та політикам разом взятим: моє село прозріло. Ось уже третій день тут "вирубають світло", що одразу ввімкнуло свідомість громади. Таке враження, що блага цивілізації раніше заважали об’єктивно сприймати дійсність.

Прозріти тут було від чого. У понеділок енергопостачання не було протягом цілого дня, аж до самого вечора, ввімкнули десь о 20-21. Це назвали плановим ремонтом, який відбуватиметься через день протягом усієї зими. У вівторок село "вєєрно" відімкнули на "дві години", і які реально тривали годин 6 чи 7. Зокрема, рубильник вирубили перед поверненням людей з роботи і врубили після того, коли вони наосліп поробили всю домашню роботу і полягали спати.

Треба сказати, що з роботи люди повертаються вже невеселі.

Більшість із сільчан працюють на заводах Києві, де також вимикають електроенергію. Оскільки на виробництві нині зазвичай платять "від виробітки", то всі добре розуміють, що за простої ніхто доплачувати не буде. Тому замість девальвованих 4-5 тис. гривень люди отримають ще менше.

А гроші дуже потрібні. Адже тут багато хто поставив газові котли нового покоління, економічні, з автоматикою, які потребують електроенергії. "Світла" тут немає, тому будинки холодні. Аби купити безперебійники на 10 годин роботи, потрібно не менше 7-10 тис. грн – в залежності від потужності автоматики. Можна зняти два акумулятори від КАМАЗа, тоді система обійдеться 3-4 тис. грн, але КАМАЗів на всіх не вистачить.

Вчорашнє призначення уряду сільчани по телевізору так і не побачили, бо, нагадаю, світло ввімкнули після опівночі. Проте людям було про що поговорити. Вони згадали, що в країні є прем’єр, і що він мав би забезпечити країну, в тому числі – енергетиків грішми і паливом. Якщо раніше вони вважали, "що всі крадуть, чим Сєня гірший", то нині вони в деталях обговорюють африканський вугільний контракт уряду Яценюка, і вже розуміють, що "крали не взагалі", а "крали у них", і за ті гроші можна було б купити удвічі більше вугілля. Те філософствування, з яким селяни сприймали корупцію, як рукою зняло. Тут враз згадали і про падіння гривні, і про те, що заводи стоять по всій країні, а камікадзе в цей момент зайнятий розподілом посад.

Отож і виходить: аби людям розвиднілося в очах, їм треба вирубити "світло". Життя тоді сприймається якось реалістичніше, українці починають рахувати та давати тверезі оцінки.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости