УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Військове затишшя – найкращий час для створення контрактної армії

Військове затишшя – найкращий час для створення контрактної армії

З огляду на це, наведу п’ять найважливіших позицій у стратегії реформування Збройних сил України.

Перша позиція – стратегічна

Перед виборами раптом згадали про необхідність створення в Україні контрактної армії. Але складається враження, що це - здебільшого передвиборчий тренд, а не системна робота.

Ми повинні на рівні Верховної Ради нарешті визначити, сформувати і підтримати військову доктрину України, чим довести, що в нашій державі формується контрактна, професійна, соціально захищена патріотична армія. І вже з огляду на це – формувати відповідну структуру армії і готувати людей.

Також має бути завершена історія з такою мобілізацією населення, коли представники військкоматів виловлюють людей по заводах, фабриках чи магазинах.

Окрім цього, необхідно визначити структуру, забезпечити чіткий контроль та дисципліну в системі усіх підрозділів ЗСУ. Сьогодні фахівці говорять, що в армії використовується більше 10 видів військової форми. Про яку найсильнішу армію в Європі можна говорити в умовах такої анархії і дезорганізації?

Друга позиція – економічна

Генштабу не треба їздити перевіряти, яка довжина плакатів у військових частинах. Натомість необхідно провести інвентаризацію військових частин, подумати, як їх реконструювати, запропонувати добудову чи перебудову будинків, де повинні жити сім’ї військових, які захищають українську державу.

Третя позиція – соціальна

Необхідно продумати не разовий, а системний механізм соціального захисту військових, їхніх родин та родин, які втратили військових.

Четверта позиція – адаптаційна

На сьогодні Уряд вже мусив би створити відповідний реєстр учасників АТО і відповідно до цього реєстру кожна область, район чи місто мусили би максимально залучати цих людей до серйозних професійних, соціальних, інших програм. Оскільки учасники АТО - це люди, які пройшли виховання війною, і вони мусять бути задіяні у прийнятті рішень та брати участь у відбудові держави.

П’ята позиція – патріотично-виховна

Якщо сьогодні ми говоримо про те, що мусимо формувати країну, яка будується на українських цінностях, то ми повинні максимально проводити відповідну роботу і в армії, і в цілому по країні. Як можна виховати патріотів, якщо Уряд спочатку українську мову, літературу, історію України виводить з рангу обов’язкових для викладання у вишах, а тепер ще й у нових правилах ЗНО тестування з історії України пропонується на вибір із математикою?..

Отож, звертаюсь до Уряду і Президента України: професійна, контрактна, патріотична і соціально захищена армія – це гарантія незалежності нашої держави!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...