Про те, як нинішня російська влада поспіхом та брехнею формує історичні підвалини державної величі та вишукає духовні скрепи власної богообраності, написано багато.

От і чергові промови Путіна та Кіріла з нагоди Дня хрещення Київської Русі-України та Дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира є вельми показовими у цій боротьбі за переписування історії. Не буду оповідати про історичний ідіотизм з московізацією часів князя Володимира, вибір якого Путін "верно хранит" и "продолжает его дело"…

Скажу про Кіріловське бачення величі російської світової культури, що вийшла з церковної. Серед показових прикладів цієї тези Кіріл наводить й Миколу Гоголя, який, між іншим, писав: "Бросьте, в самом деле, кацапию, да поезжайте в гетьманщину.... чи ...Туда, туда! в Киев! в древний, в прекрасный Киев! Он наш, он не их, неправда?".

Ще пікантніша згадка від "російського скрепотворця" імені Чайковського. Цей "нетрадиційний" композитор вже постраждав від російської влади, оскільки фільм про нього вирішили не фінансувати в Росії з огляду на згадку про нетрадиційну орієнтацію митця. А тут Кіріл його - до духовних батьків Росії...цікаво?!

Загалом, історична пропаганда Росії не знає меж. А насправді ситуація сумна з потугами окультурити та переписати власну історію. Для прикладу наведу фрагмент спогадів данського посла Юля Юста про Московщину часів "європейського" Петра: "Князь Меньшиков - друга особа після царя - не вмів ні читати, ні писати. Не знали ніякої іншої мови, крім російської - канцлер Головкін, новгородський митрополит, духовник Петра1..."

І ще одне цікаве спостереження посла: "Загалом, коли маєш діло з росіянами, треба говорити з ними гостро й по грубіянськи, тоді вони уступають; коли ж поводитися з ними ласково, то від них нічого не можна добитися".

Варто дослухатися!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости