УкрРус

Основа реформування армії - якість

Ефективність сучасних та майбутніх армій визначається в першу чергу за критерієм сучасного озброєння, технологій, інновацій а також потужної військової підготовки. Якщо подивитись на досвід провідних світових держав, то акцент у розвитку їхніх збройних сил робиться на ЯКІСТЬ а не на кількість.

Думаю не варто пояснювати наскільки ефективнішим буде виконання бойового завдання бійцем оснащеним сучасними видами озброєнь, системами захисту, зв'язку розвідки та спостережень порівняно з військовослужбовцем в розпорядженні якого цих речей немає. Відповідно до якісних показників і формуються оборонні бюджети, тобто менша кількістьмвійськовослужбовців дає змогу витрачати набагато більше на високотехнологічні озброєння та модернізацію армій, як наслідок збільшуючи їх ефективність та суттєво зменшуючи втрати на полях боїв.

Натомість в Україні поки що навпаки, левова частка оборонного бюджету витрачається на утримання Збройних Сил (їжу, комунальні послуги, житло тощо) і це також правильно, але менше витрачається саме на озброєння та, що також вкрай важливо - на підготовку та навчання бійців. У нещодавно ухваленій Стратегії національної безпеки України зазначено, що Україна робитиме ставку на розвиток в першу Якісних а не кількісних показників Збройних Сил. Але поки що акцент все ж робиться на кількості.

Отже, якщо ми хочемо отримати сучасну, модернізовану армію, за кращими прикладами НАТО, і рухатись в ХХІ столітті, то слід зробити акцент на ЯКОСТІ, саме якість має стати фундаментом проведення реформ у Збройних Силах. Якщо ж ми хочемо зберегти радянські підходи ХХ століття, то тоді нам підходять кількісні показники. Тільки от не слід забувати, що не завжди більше значить краще…

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги