Ефективність сучасних та майбутніх армій визначається в першу чергу за критерієм сучасного озброєння, технологій, інновацій а також потужної військової підготовки. Якщо подивитись на досвід провідних світових держав, то акцент у розвитку їхніх збройних сил робиться на ЯКІСТЬ а не на кількість.

Думаю не варто пояснювати наскільки ефективнішим буде виконання бойового завдання бійцем оснащеним сучасними видами озброєнь, системами захисту, зв'язку розвідки та спостережень порівняно з військовослужбовцем в розпорядженні якого цих речей немає. Відповідно до якісних показників і формуються оборонні бюджети, тобто менша кількістьмвійськовослужбовців дає змогу витрачати набагато більше на високотехнологічні озброєння та модернізацію армій, як наслідок збільшуючи їх ефективність та суттєво зменшуючи втрати на полях боїв.

Натомість в Україні поки що навпаки, левова частка оборонного бюджету витрачається на утримання Збройних Сил (їжу, комунальні послуги, житло тощо) і це також правильно, але менше витрачається саме на озброєння та, що також вкрай важливо - на підготовку та навчання бійців. У нещодавно ухваленій Стратегії національної безпеки України зазначено, що Україна робитиме ставку на розвиток в першу Якісних а не кількісних показників Збройних Сил. Але поки що акцент все ж робиться на кількості.

Отже, якщо ми хочемо отримати сучасну, модернізовану армію, за кращими прикладами НАТО, і рухатись в ХХІ столітті, то слід зробити акцент на ЯКОСТІ, саме якість має стати фундаментом проведення реформ у Збройних Силах. Якщо ж ми хочемо зберегти радянські підходи ХХ століття, то тоді нам підходять кількісні показники. Тільки от не слід забувати, що не завжди більше значить краще…

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости