УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Борис Кушнирук
Борис Кушнирук
Экономист

Блог | У Росії вистачає грошей, щоб далі воювати з Україною

днр

Російський економіст, радник Путіна в 2000-2005 роках Андрій Ілларіонов заявив, що якщо врахувати, що гібридна війна Росії проти України почалась 27 липня 2013 року, то ці за три з половиною роки військових дій РФ витратила близько 150 мільярдів доларів.

Гадаю, ця цифра суттєво завищена. При всій повазі до Іларіонова, мало, що він там міг сказати… Адже 150 мільярдів доларів – це дуже багато, навіть для Росії. Тому я вважаю, що ця цифра просто не може відповідати дійсності, як не рахуй: і по військовим, і по техніці, яка була задіяна протягом цих років. Починаючи від вартості куль і закінчуючи вартістю снарядів – сума у 150 мільярдів не набереться.

Ілларіонов часто сам заграється у своїх висловлюваннях, чим і породжує недовіру до себе.

Я не братимуся підраховувати скільки саме Росія витратила на бойові дії проти нас, позаяк це краще вдасться зробити військовим експертам, які знають вартість техніки і контролюють кількість випущених снарядів по українським позиціям. Тільки маючи ці дані можливо якісно оцінити картину витрат. Звісно, я зараз не кажу про найдорожчу ціну, яку заплатили обидві сторони – життя людей, які узагалі є безцінними. Але якщо взяти суто матеріальні ресурси, то це буде менше 150 мільярдів доларів.

Читайте: Справедливый удар Украины по России

Разом із тим, багато аналітиків говорять про те, що в Росії взагалі закінчуються гроші і ресурси і це може стати причиною завершення бойових дій на Донбасі. Та всі ці прогнози, як на мене, аж занадто оптимістичні. Росія – країна, яка за все своє існування вела найбільше у світі війн. Тому витрачати на бойові дії великі ресурси для неї річ характерна і нормальна. Часто ця країна вела війни за рахунок добробуту населення.

Тому очікувати на те, що ближчим часом у Російської Федерації закінчаться гроші на війну не варто. Розумієте, Росія – це сировинна держава і коли ціна на сировинні ресурси впала (до прикладу, коли нафта впала у ціні до 30 доларів), то тільки це стало суттєвим економічним мінусом для країни. Але цей період тривав не так вже й довго і нині ціни вирівнялись. А тому б я не розраховував на виснаження резервного фонду.

За будь-яких обставин, навіть, якщо всі ресурси Росії будуть на нулі – вона все одно буде готова вести бойові дії (і не тільки в Україні, а й по світу). Просто робитиме вона це за рахунок власного населення.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...