Заборона продажу алкоголю в нічний час у Києві не діятиме

3.4т

Депутати Київської міської ради проголосували за введення заборони на продаж у магазинах столиці алкогольних і слабоалкогольних напоїв з 23:00 до 10:00 ранку. Дане рішення, на думку народних обранців, збереже та зміцнить здоров’я населення, захистить від негативних наслідків споживання алкогольних напоїв, мінімізує соціальний, економічний вплив алкоголізму на суспільство, сприятиме дотриманню правил тиші в громадських місцях міста та захистить населення від шкідливого впливу шуму, а також допоможе знизити рівень злочинності.

Ухваленим рішенням суб’єктам господарювання, які мають відповідний дозвіл на продаж алкогольних напоїв, заборонено торгувати алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом у стаціонарних об’єктах торгівлі торговельного, побутового, соціально-культурного й іншого призначення на території м. Києва з 23:00 до 10:00 години.

Зазначу, що Київ далеко не перше місто в Україні, в якому заборонили продавати алкоголь вночі. Така заборона діє, наприклад, у місті Чернігові. Там алкоголь заборонено реалізовувати з 22-00 до 08-00 години. Власники місцевих магазинів намагалися оскаржити рішення сесії міськради про обмеження продажу алкоголю у суді, посилаючись на порушення своїх прав, проте суди першої та апеляційної інстанції одноголосно порушення прав підприємців у даній забороні не побачили.

Одразу після того, як у місцевих ЗМІ повідомили про обмеження продажу алкоголю у столиці, соціальні мережі вибухнули обуренням. Люди почали скаржитися на те, що заборона не працюватиме, а створена лише для лобіювання чиїхось інтересів. Користувачі соціальних мереж зазначають, що невдовзі в Києві виникне велика кількість "підпільних" точок продажу алкоголю і ситуація лише погіршиться.

На жаль, не можу не погодитися із такою думкою киян. Вважаю, що головне не тільки ввести заборону, дуже важливо створити дієвий механізм виконання нормативного акту, який містить заборону вчиняти таку дію. Усі ми пам’ятаємо, коли було введено заборону на гральні автомати. І що ми маємо? Тільки в Києві сотні закладів, які під прикриттям "державних лотерей" займаються все тим же забороненим гральним бізнесом. А згадайте підвищення у 2015 році Верховною Радою України збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами з 0,5% до 2%. До чого це призвело? Люди масово почали скуповувати валюту на "чорному ринку", а не у банківських установах.

Наостанок зазначу, що заборона діятиме та буде ефективною виключно у випадку повного контролю за виконанням рішення Київської міської ради: порушників-підприємців будуть позбавляти ліцензій, МВС контролюватиме появу "тіньових" точок продажу. В іншому випадку заборона може залишитись забороною лише на папері.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости