newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Александр Гончаров
Александр Гончаров
Директор Института развития экономики Украины

Блог | Коли Кабмін не може

Коли Кабмін не може

Ни ні в надзвичайно тяжких умовах фінансово-економічної кризи в Україні при ухваленні найважливіших рішень і у своїй поведінці виборці все більше керуються міркуваннями економічного порядку, хоча нерідко українці і не віддають собі в цьому звіту. Адже існує прямий і зворотний зв'язок: "економіка - сім'я" та "сім'я – економіка". Сімейні стосунки, структура, тенденції розвитку сучасної сім'ї роблять істотний вплив на економіку нашої країни. "У свою чергу розвиток або падіння економіки, зростання чи погіршення матеріального рівня сприяють змінам сімейного осередку, структури сім'ї, характеру рішень, що приймаються в ній нашими виборцями", - пише Олександр Гончаров у своєму блозі на сайті liga.net.

Видео дня

Зараз різноманітні економічні аспекти враховуються і активно впливають на сферу сімейних стосунків, розвиток освіти, медичного забезпечення, формування норм соціальної поведінки і демографічні процеси. Ця велика системна криза підштовхнула не тільки економістів, а й багатьох політичних лідерів до вирішення нових фінансово-економічних проблем, допомогла подивитися з економічної точки зору на найважливіші соціально-політичні питання, такі як сімейні стосунки, освіта, дискримінація, злочинність. Тому фактично усіх українців в цей час дуже турбують питання, зокрема, чи є власне бачення подолання фінансово-економічної кризи в Україні у тій чи іншій політичній партії? Чи здатні партійці відрізнити популізм від ефективних економічних рішень? Також сьогодні виборців цікавить компетенція партійних функціонерів в питаннях економіки і їх погляди на стимулювання українського бізнесу.

Чому саме ці актуальні питання турбують наших виборців? Тому що переважній більшості виборців, що різко зубожіло, а також і самій бізнесовій еліті стало зрозуміло - цей склад Кабміну вже не зможе запропонувати нову стратегію комплексного економічного розвитку України, здолати критичне становище на сході, а також хаос, що розширюється, викликаний крайнощами демократії і революції. І що особливо зараз стало турбувати політиків за кордоном, щоб Україна не стала некерованою. Тому навіть посли країн, що входять в G7, нині занепокоїлися тим, як відновити у нас авторитет влади з властивими їй ієрархією і ефективністю без корупції. Ось чому нині нам в уряді потрібні не політики, а економісти, що вміють кувати ВВП країни, вирішуючи складні проблеми вітчизняних ринків.

Хоча гроші в Україні є, їх потрібно правильно узяти і направити в якості інвестицій на підтримку точок зростання в реальному секторі економіки. Більш того, при такому низькому курсі гривні, як зараз, фактично будь-який сектор економіки може "вистрілити". Це і ВПК, АПК, переробка тощо. Плюс наша країна ще достатньо багата освіченими людьми, які навчилися виживати у будь-яких умовах. Тому, насправді, досить багато напрямів, де можна рушити вперед, а не тільки спекулювати на валютному ринку. Все що завгодно ми могли б створити при тямущому і патріотичному політичному керівництві. Але за усі ці попередні роки у нас не було вільних виборів. А відсутність зміни еліт в керівництві приводить, як ми бачимо, до краху. У нас біля керма досі одна й та ж когорта.

Тому слід проводити розбудову економічної моделі держави так, щоб вона була результатом творчого синтезу традицій господарювання і своєрідності історичного розвитку українського народу, регіонального і світового досвіду провідних країн Європейського Союзу і США. Стратегічною довгостроковою метою реформування поки ще існуючої економічної моделі України є поступовий рух до суспільства постіндустріального типу з урахуванням національних особливостей для підвищення рівня і якості життя українців, поліпшення місця існування людей робітничих професій, фахівців ті підприємців на основі нових технологій і багатоукладної економіки. Для цього провідними фахівцями Інституту розвитку економіки України розроблено кілька блоків.

ПЕРШИЙ БЛОК. Шляхи подолання банківської кризи. Зокрема, ПРОПОЗИЦІЇ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПРОДАЖУ АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ ФОНДОМ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ З УРАХУВАННЯМ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ.

Мабуть, єдиним виходом з нашої великої банківської кризи може стати удосконалення в 2016 році системи продажу Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, зокрема, запровадження пілотного проекту і запуск в роботу інститутів спільного інвестування з одночасним впровадженням діяльності фінансових консультантів. Доречно зауважити, що цю складну і відповідальну роботу можна виконати лише разом з народними депутатами та громадськими діячами, ФГВФО і учасниками ринку. Конструктивні ідеї є, також є надія, що вдасться їх реалізувати масштабно і ефективно. Також в подальшому будуть розкриті інші блоки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...