УкрРус

"Не бути українцем": як убезпечити себе при поїздках у Росію

Читати українською

Мені здається, що рекомендація МЗС про небезпеку поїздок в Росію дезінформує українців. Бо небезпека полягає не лише в поїздках у Россію, але й перебування на її території: життя, працевлаштування і так далі. На сьогодні на території Російської Федерації не діє право взагалі.

Росія відмовляється від своїх міжнародних зобов’язань, в тому, що стосується захисту прав людини і в інших дотичних питаннях. Останні два роки ми де-факто знаходимося у стані війні з РФ. І це є причиною загрози для громадян України, про що повинно було б сказати Міністерство закордонних справ.

Через те, я категорично приєднуюсь до того, що я не бажав би українцям перебувати у РФ. І звичайно, єдиною можливістю убезпечити себе мінімально (хоча ми знаємо, що і це не спрацьовує): це не робити ніяких політичних висловлювань, не демонструвати свою причетність до України, володіння українською мовою, тобто "не бути українцем". Оце те, що може забезпечити вашу безпеку на території РФ. Будь що з цього сприймається Росією як виклик. А далі Росії не потрібно правових підстав, для того, щоб заарештувати, затримати, піддати гонінню і так далі.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги