Кримінальна відповідальність Порошенку не загрожує

949

Грандіозний злив інформації по документах офшорної компанії Mossack Fonseca може завдати репутаційного удару по президенту Петру Порошенко, але не матиме для нього жодних юридичних наслідків.

Справа в тому, що ознаки власне кримінального правопорушення в розумінні чинного українського законодавства в опублікованих документах відсутні. Покарання за незадекларовану офшорну компанію не передбачено, а сам факт її створення може бути пояснений намірами, не пов’язаними з криміналом та порушеннями. Подібні компанії створюють для зменшення податкових навантажень, що є цілком законним. Також відомо, що жодної активності зареєстровані Порошенком компанії не вели.

Крім того, не слід забувати, що Національне антикорупційне бюро по закону не може займатися справами проти діючого президента України. Про що представники цього новоствореного органу поспішили повідомити громадськість. До цієї заяви також приєдналася Генеральна прокуратура, яка констатувала, що не бачить в ситуації ознак злочину.

Ряд депутатів заявили, що наполягатимуть на створені відповідної парламентської комісії для проведення розслідування теми президентського офшору. Але ефективність таких комісій загальновідома. З’явився навіть жарт про те, що немає кращого способу зам’яти будь-яку справу ніж створити по ній парламентську комісію.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги