Не робіть із Савченко ікону

111

"Газета по-українськи" опитала своїх коментаторів стосовно того, як треба ставитися до Надії Савченко як до політика. Власне - мова йде не про особу, а про політика.

Мусів був повторити свою думку, яка, можливо, не дуже вписується в радянську моду на героїв. Так, підтверджую - мене непокоїть бездумна кумиризація Надії. Я б не став сліпо глорифікувати людину, про яку ми взагалі нічого не знаємо. Треба чітко розмежовувати Савченко як особу і Савченко як політика. Щодо мене - то я маю негативне ставлення і до першого, і до другого явища.

Як людині – їй треба щиро поспівчувати, побажати здоров’я і звільнення. Хоча, якщо чесно, це не є геройство – самовільно покинути місце служби і "погоріти" на мародерстві (якщо вірити Матіосу). За логікою, після повернення в Україну з Савченко треба зняти недоторканність (як це зробили з Мосійчуком та іншими), аби людина постала перед нашим судом. Звісно, цього не станеться, оскільки люди ніколи не повірять у колючу правду, яка висвітлює героїню в поганому світлі.

Савченко – це вже не просто людина зі своїм минулим та психотипом. Це вже богоподібна ікона. А ікони не можуть ставати політиками, бо як тільки з’являється кумиризований політик – починаються дуже погані речі. Особисто для мене більшим героєм є Сенцов, якого на 20 років посадили в тюрми Якутії за те, що він возив продукти українським солдатам під час анексії Криму.

"Газета по-українськи" запитує: що буде в разі звільнення Савченко? Відповідаю: ми отримаємо політика-профана, психічно специфічного діяча, наділеного німбом напівсвятого. Надія не може бути навіть депутатом районної ради, як на мене. Їй треба усунутися з політикуму. Вона – живий символ, і таким вона повинна лишитися. Від того виграє і вона, і країна. Як тільки вона почне ходити до парламенту, її чекає блискавичний кінець. Сподіваюся, вона чудово розуміє, що її феномен є роздутим. А також те, що її використовує конкретна партія з конкретною вождинею. Стійкість і незламність Надії, яка для цілого народу стала живим символом, не має ніякого стосунку до політики. За вольовими якостямии кожен айдарівець чи кожен, хто пережив полон, є еквівалентом Надії Савченко, і таких сотні. Але це не означає, що з них можуть бути корисні політики. Радше навпаки.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости