Томенко, Фірсов... Чепінога... Далі Лещенко і Найєм?

82

А чи морально надалі залишатися у фракції БПП? Таке питання визріло у суспільстві після таємного з'їзду Блоку Петра Порошенка, на якому ухвалено рішення позбавити депутатських мандатів Миколу Томенка та Єгора Фірсова. Обоє свого часу вийшли з одноіменної фракції, аби не асоціюватися з "політично-корупційним комбінатом "Рошен". Коли Томенко та Фірсов хлопали дверима, про них думали як про чистоплюїв і ніяково дивилися їм услід. Але після партійної зачистки статус обох "політемігрантів" змінився кардинально: вони виявилися інакодумцями і без п'яти хвилин - борцями з режимом.

"Думаю, треба якось підтримать морально Фірсова і Миколу... А як?... - Короче, офіційно завляю про вихід з фрації БПП, як ублюдочної, тупої структури, вплоть до лішенія мандата (ізрядно напуган)... досвідання леді енд джентльмен.. ... Спасібо за вніманіє...", - написав у своєму ФБ народний депутат Віталій Чепінога.

Іронія долі: з'їзд БПП позбавив депутатських мандатів двох своїх колег, аби іншим було комфортніше в прокрустовому ложі партійної дисципліни, а в результаті може вийти навпаки - депутати від Блоку Петра Порошенка, які не прив'язані до фракції фінансовими потоками, один за одним йтимуть геть із "ублюдочної фракції"... доки там не залишаться одні "ублюдки" ((с) Чепінога). Не завжди приємно, коли фракції називаються своїм іменем. БПП потрапило в ситуацію, явно не варту двох депутатських мандатів, і з неї є два виходи.

Перший сценарій: "партія погарячкувала, хлопців достатньо поставити в куток". Його намагаються реалізувати Юрій Луценко і Ірина Геращенко, котрі нібито пропонують однопартійцям змінити гнів на милість і просто покарТати Фірсова та Томенка, не караючи позбавленням депутатства. Але Луценко та Геращенко надто близькі до президента, аби думати, що ці слова ідуть від їх власних сердець, а не уст реального організатора пріснопам'ятного з'їзду.

Відкотити ситуацію назад вдасться лише в разі, якщо не буде реалізована друга модель розвитку ситуації.

Сценарій другий: у БПП є чимало депутатів, котрі постійно та системно критикують президента зокрема та партію влади загалом за корупцію, за тіньові переговори з олігархами, за сумнівні кадрові призначення, "договорняки із Корбаном" і т.ін. Зокрема йдеться про групу "Єврооптимісти", яка асоціюється насамперед з Сергієм Лещенком та Мустафою Найємом. У цій ситуації залишатися у фракції їм вже не дуже пристойно, і тому вони буквально у понеділок-вівторок мають заявити про вихід з фракції БПП. Це, принаймні, буде чесно і щиро. І саме тоді в Україні почнеться реальна політична криза, котра представить нашу владу та главу держави зовсім у новому світлі, геть зовсім неприглядному, зовсім в іншому, ніж два роки тому.

Взагалі, з цієї ситуації немає виходу, котрий би дозволив ключовим учасникам процесу уникнути репутаційних втрат: погано вдавати, що нічого не відбулося, аби тільки зберегти добру міну при поганій грі, але і так само зле поглиблювати політичну кризу в період, коли економіка на дні. Але в тому і полягає талан політика - створювати проблеми, яких без їх участі не було б.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости