Техаський варіант для України, або Чи балотуватиметься Юрій Луценко в президенти?

5

14 вересня 2013 року в Дрогобичі, що на Львівщині, перебував Юрій Луценко. Він взяв участь у семінарі "Місцева територіальна громада як ефективний інструмент впливу в публічній сфері", провів прес-конференцію для журналістів і виступив перед дрогобичанами в Народному домі "Просвіти". Це був перший виступ перед громадою з часів ув’язнення. До цього Юрій Луценко виступав на круглих столах, конференціях і таке інше.

Якби я не знав, що Юрієві Луценку заборонено судом балотуватися, у тім числі й у президенти, то подумав би, що саме із Дрогобича він розпочав свою передвиборчу кампанію. Але все може змінитись у 2014 році, в тім числі й бажання самого Юрія Луценка, який сьогодні каже, що в президенти не балотуватиметься.

На його думку, найважливішим завданням 2013 року є підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом. У 2015-ому маємо обрати президента з числа демократичних лідерів. Але найважчим для України, вважає Юрій Луценко, буде 2017 рік. Якщо в найкоротший термін після обрання демократичний президент не зможе запропонувати Україні бодай паростків змін, нас чекають важкі випробування. Це зараз Путін, Медведчук і комуністи не страшні, а тоді вони повилазять, реально загрожуючи Україні.

Аби унеможливити такий розвиток подій, лідери опозиційних партій, на думку Юрія Луценка, не повинні йти трьома колонами на президентські вибори, а вже зараз домовитися про єдиного кандидата. Проте навіть цього не достатньо. Цей лідер уже сьогодні повинен знати, хто в нього буде прем’єр-міністром, генеральним прокурором, міністром економіки й таке інше. На жаль, нині лише думають про другий тур президентських виборів, а там намагатимуться об’єднатися для спільної перемоги.

Юрій Луценко вважає, що вирішальним фактором перемоги має стати вимогливість громадян до лідерів опозиційних партій. Під час президентської кампанії перед ними слід ставити саме ці завдання: кого вони бачать у своїй команді, що планують зробити вже в перший рік президентства? Якщо цей перший рік стане провальним, то вже в 2017 році на парламентських виборах регіонали й комуністи сформують більшість і не дадуть президентові можливості провести реформи.

Осібно слід сказати про план Юрія Луценка "Напалм", якого так жахаються нинішні правоохоронці. На нещодавній зустрічі прокурори в нього так прямо й запитали: "Ви хочете нас спалити дотла?". Звичайно, це не так, і Юрій Луценко наголошує, що якщо й буде наступна революція, то вона має бути мирною, без жодної краплі крові.

Що ж передбачає план "Напалм"? Насамперед після обрання демократичного президента слід ліквідувати Генеральну прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ і суди. В той же день Верховна Рада України має прийняти відповідні закони щодо реорганізації цих інституцій. За словами Юрія Луценка, відповідні законопроекти вже готові. Наступний крок – проведення люстрації слідчих, прокурорів та суддів, причетних до порушення прав українців, що визнано Європейським судом. За словами Юрія Луценка, таких справ назбиралося понад тисячу. Такий хід дасть змогу позбутися трьох чвертей тих, кого ми нині звично називаємо правоохоронцями, хоча насправді, за визначенням Юрія Луценка, це найнебезпечніший клан в Україні. Далі слід набрати новий персонал, але провести його через детектор брехні. Через цей пристрій мають пройти і ті з правоохоронців, хто залишився після первинної перевірки. Якщо вони відмовляться, можуть іти на пенсію, якщо не пройдуть – їх чекає в’язниця. Цей метод практикують розвідки цивілізованих країн, деякі банки. Зокрема, в Україні через детектор брехні проходять працівники "ПриватБанку". Крім того, нові службовці мають дати згоду на те, що проти них може бути застосоване право так званої провокації хабара.

Юрій Луценко не приховував, що це грузинський досвід. Тільки зараз у цій країні ситуація змінилася, і його колега, вже теперішній міністр внутрішніх справ цієї країни, сидить у в’язниці. Але ця система в загальному принесла позитивні результати, і нині в Грузії до правоохоронців звертаються за допомогою, а не бояться, що ті загрожуватимуть їхньому здоров’ю і навіть життю.

Принциповим залишається питання фінансування. Юрій Луценко переконаний, що правоохоронцям слід суттєво підвищити зарплату, щоб у них не чесались руки до хабарів. Але якщо в Грузії це зробили за рахунок американського уряду, то в нас можна прийняти закон про податкову амністію для тих олігархів, які вивели свій капітал за кордон. Юрій Луценко переконаний, що вони повинні значну частину вкрадених коштів віддати державі й тоді можуть спати спокійно.

На зустрічах Юрій Луценко говорив про Віктора Ющенка, який не виправдав надій і зрадив українців, і майже не згадував про Юлію Тимошенко, застерігаючи, що добре знає характер і психологію Віктора Януковича. Необережне слово може зашкодити Юлії Володимирівні.

Нинішній режим Юрій Луценко назвав гангстерським, а Україну порівняв з Техасом. Цей штат свого часу відділився від Мексики, але ще не приєднався до США. У своїй Конституції техасці записали, що Техас мають право грабувати … лише вони самі.

"Саме так стосовно України діє Віктор Янукович, - зазначив Юрій Луценко. – Асоціація з Євросоюзом йому потрібна для того, аби закріпити цей статус".

На його думку, тому й потрібна відставка Януковича, аби вберегти Україну для Європи.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости