Такого ще не було: на ЧС з біатлону сталася історична подія

2 хвилини
166,5 т.

Жіноча збірна Франції з біатлону стала першою в історії командою, представницям якої вдалося посісти перші чотири місця в гонці чемпіонату світу в ХХІ сторіччі. Це сталося за підсумками спринту на першості планети-2024, який у ці дні проходить у чеському Новому місці.

"Триколірні" показали просто феєричний результат, осоромивши всіх експертів, які робили основну ставку на норвежок. Переможницею гонки стала Жюлья Сімон, яка gjдолала дистанцію в 7,5 кілометрів пройшла за 20 хвилин та 7,5 секунди. Вона на п'ять секунд випередила Жюстін Бреза-Буше. "Бронзу" взяла Лу Жанмонно, а так звана дерев'яна медаль дісталася Софі Шово.

Цей результат став першим за останні 40 років, коли у жіночому виді програми чемпіонату світу одній збірній вдалося посісти перші чотири місця у фінішному протоколі. У 1984 році на турнірі у французькому Шамані подібне досягнення підкорилося збірній СРСР.

Тоді відзначилися Венера Чернишова, Людмила Заболотна, Тетяна Бриліна та Кайя Парве. Вони виграли індивідуальні перегони на 10 кілометрів. При цьому Парве є естонкою. Тобто можна стверджувати, що француженки – перші в історії представниці однієї національності, які зайняли весь топ-4 на світових першостях. Цікаво, що ЧС-84 був першим, де змагалися жінки.

Як повідомляв OBOZ.UA, монгольський біатлоніст Енхбат Енхсайхан завоював "золото" на юніорському чемпіонаті, ставши першим переможцем гонки в історії своєї країни.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!