Жіноча збірна України з футзалу завоювала "срібло" на турнірі у Москві

768
Жіноча збірна України з футзалу завоювала 'срібло' на турнірі у Москві

Днями у Москві відбувся IV міжнародний турнір з футзалу серед жіночих команд, присвячений Дню Перемоги. Перше місце завоювала національна збірна Росії, що перемогла в усіх трьох матчах і пропустила лише один м'яч. Другими стали українки. Бронзові медалі у напруженій боротьбі з Іраном здобули футболістки Угорщини.

Всі результати Іран - Україна - 1:2

Голи: Зарен 11 - Гриценко 19, Шульга 29

Росія - Угорщина - 8:0 Україна - Угорщина - 0:0 Іран - Росія - 0:2 Іран - Угорщина - 2:2 Росія - Україна - 3:1

Голи: Круглова 14, Афанасова 29, Кузнєцова 36 - Шульга 5

Кращі гравці турніру:

воротар – Аніко Вінце (Угорщина)

захисник – Фатімех Естедаді (Іран)

гравець – Анна Прокопенко (Україна)

нападник – Олена Павленко (Україна)

бомбардир (5 голів) – Вікторія Афанасова (Росія)

На урочистій церемонії закриття переможців, призерів та учасників турніру нагороджували президент Асоціації міні-футболу Росії Еміль Алієв і почесний президент Семен Андрєєв, повідомляє сайт АМФУ.

Своїми враженнями про змагання поділився з "Обозревателем" адміністратор нашої збірної у Москві Володимир Жила:

- Мене часто запитують: чи можуть жінки грати у такий чоловічий вид спорту як міні-футбол? Я гадаю, що можуть. І не просто грати, а грати добре! В цьому я ще раз переконався під час поїздки разом з національною жіночою збірною до Москва.

Спершу хочу подякувати нове керівництво Асоціації міні-футболу України на чолі з президентом Сергієм Владико за те, що відрядили збірну на турнір. Адже жіноча команда, котра посідає нині 5-е місце у світовому рейтингу й 4-те у європейському, заслуговує серйозного ставлення. По-друге, варто відзначити організаторів змагань, які зробили все, аби учасники не мали щонайменших проблем у Москві, забезпечили інформаційну та мовну підтримку (до кожної команди були "прикріплені" перекладачі та помічники).

Прекрасною була й атмосфера змагань. Усі збірні знайшли своїх вболівальників, а їх було чимало, бо паралельно з нашим турніром проходили фінали студентської ліги Росії з міні-футболу серед юнаків та дівчат. А найгарячіше – і на трибунах, і на майданчику – було під час матчу Росія – Україна. Гра відбувалася в заключний день змагань, обидві команди вийшли на майданчик у статусі лідерів. Тобто саме ця дуель мала вирішити долю 1-го місця. Відзначу, що це був уже четвертий подібний турнір, і росіянкам ще жодного разу не вдавалося його виграти. А от Україна вже перемагала – на дебютному першому змаганні. Отже мотивація у росіянок була максимальною, втім і наші дівчата прагнули повторити успіх чотирирічної давнини.

Під час поєдинку трибуни ні на хвилину не замовкали, підтримуючи російську команду. Однак частина вболівальників були на боці наших дівчат, які, відчувши підтримку, з перших хвилин почали активно пресингувати суперниць та раз по раз завдавати удари по воротам. Таких активних дій росіянки, мабуть, не очікували, тому в деякі моменти виглядали розгублено. Цим і скористалися наші дівчата, забивши швидкий гол – відзначилася одна з наймолодших учасниць – Ганна Шульга. Невдовзі росіянки оговталися, все частіше почали атакувати наші ворота й незабаром зрівняли рахунок, скориставшись однієї з небагатьох помилок суперниць. Перший тайм – 1:1.

Після перерви Росія посилила натиск, трибуни "гнали" команду вперед, але українки не відійшли повністю назад, а намагалися гостро контратакувати й іноді перехоплювали ігрову ініціативу. Та все ж таки більш досвідчена команда господарів змогла під кінець матчу використати свої моменти й забити двічі. Відмінно проявила себе лідер росіянок Вікторія Афанасова, яка і гол забила, і віддала результативний пас. У підсумку – 3:1. Росія – перша, Україна – друга… Однак це дуже пристойний результат!

Відзначу, що збірна України, по-перше, була добре підготовлена в тактичному, технічному, фізичному та ігровому плані. По-друге, команда на половину була складена з гравців молодіжного складу U-21, що дає змогу сподіватися на прогрес уже найближчим часом. По-третє, на наступних турнірах ми зможемо підсилити команду ще одним сильнім гравцем – Юлією Тітовою, кращим бомбардиром чемпіонату Росії з міні-футболу сезону-2012-2013. І останнє – атмосфера та підтримка у збірній України була на дуже високому рівні.