26 января • обновлено в 13:17
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Общество

Кров, цькування і... надія

33т
Читать материал на украинском

За п’ять років після нападу Росії на Україну поет Андрій Орлов (Орлуша) став об’єктом цькування "патріотичної" громадськості своєї країни після того, як назвав себе "політичним українцем" і знову засудив агресію Росії в одному з інтерв’ю. Прихильники режиму влаштували в буквальному сенсі слова змагання між собою в спробах образити і принизити людину, яка має іншу політичну позицію, - пише журналіст Віталій Портников для "Радіо Свобода".

Кульмінацією оцінок можна вважати реакцію провладного політичного пропагандиста і колишнього депутата Державної думи Росії Сергія Маркова, який закликав до вигнання Андрія Орлова з країни. Інший відомий пропагандист, ведучий телевізійних шоу Володимир Соловйов назвав висловлювання поета "гімном зради".

Все це змагання в оцінках в буквальному сенсі слова повертає нас у радянські часи. Академіка Андрія Сахарова цькував весь депутатський з’їзд, коли великий гуманіст говорив про злочини радянських військ в Афганістані.

Письменника Олександра Солженіцина в буквальному сенсі слова випхали з країни всупереч його волі після публікації знаменитого роману "Архіпелаг ГУЛАГ", в якому літератор створив реалістичний і страшний портрет репресивної держави. Але і в роки, коли виганяли Солженіцина, ця репресивна держава нікуди не зникла. Правозахисників, які наважилися вийти на Червону площу на знак протесту проти окупації Радянським Союзом Чехословаччини, також піддали репресіям і шельмуванню. Якщо повернутися у 1968 рік, ми побачимо, що учасників тієї знаменитої демонстрації теж вважали відщепенцями. А якщо ми подивимося ще далі в історію, то згадаємо, з яким гнівом влада Російської імперії і велика частина суспільства засуджували Олександра Герцена, який підтримав учасників Польського повстання.

Однак саме ці люди рятували і історичну честь Росії, і її майбутнє. Без Герцена, без учасників демонстрації на підтримку "Празької весни", без Сахарова, без Орлова важко було б говорити, що, крім голосу влади в Росії, є й інші голоси. І крім тих, хто готовий підтримати будь-яку агресивну акцію імператорів, генсеків і президентів, є і люди, які усвідомлюють відповідальність своєї країни за атаку на чужу свободу.

Україна сьогодні в такій самій ситуації, в якій вже побували Польща, Фінляндія, Угорщина, Чехословаччина, Грузія – Росія зуміла полити чужою кров’ю землі практично всіх своїх сусідів, та й країн, з якими у неї немає безпосередніх кордонів.

У цьому – як історична вина, так і трагедія цієї держави, яка затверджується як в минулому, так і в сучасному світі винятково за допомогою неприхованої агресії та експансії. Яка у час високих технологій і штучного інтелекту все ще мислить про переваги танкової атаки і пишається горезвісними "скрєпами", архаїчними і комічними одночасно.

З кривавого глухого кута, в якому Росія хоче перебувати разом із сусідніми країнами, не було б ніякого реального виходу, якби суспільство цієї країни складалося б винятково з таких персонажів, як Сергій Марков або Володимир Соловйов. Але те, що серед росіян є такі люди, як Андрій Орлов – а зрозуміло, що він не один, що росіян, які ставляться до кремлівської агресивній політики з огидою і презирством, чимало, все ж створює надію.

Надію якщо не на швидке одужання самої Росії, так принаймні на цивілізоване розлучення з нею.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Читайте все новости по теме "Российская военная угроза" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

29
Комментарии
16
16
Смешно
232
Интересно
54
Печально
11
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Johnsson John
Johnsson John
Молодец, Портников, давно уж откопал золотую жилу в том, чтобы лаять на соседнюю страну. О проблемах внутри своей страны, о том, что многие украинцы недоедают, ему наплевать, а иначе, если писать правду, можно накликать неприятности на свою голову и тебя публиковать перестанут. Не потому ли случился Голодомор, что многим селянам было все равно, что будут кушать их дети завтра и будут ли кушать вообще? Думай о своём народе и своей стране, а в России и без тебя обойдутся. Таких горе-умников, любящих глазеть в чужой огород, и так слишком много. Что поделаешь, Богом проклятый народ таков, каждый сует своё поганое рыло, куда не надо и при этом вякает.
Показать комментарий полностью
Соломянюк Олекса
Соломянюк Олекса
Так, пане Портніков, Орлуша не один в РФ підтримує Україну і засуджує путінських звірів за акт неприхованої агресії проти нашої країни. Але нажаль, таких, як він, "раз, два и обчелся..."!
Показать комментарий полностью
Нонаме Нонаме
Нонаме Нонаме
Портянников! Пиши на русском, а то у тебя читателей совсем не останется. Украиномовные не в счет, они не читатели, они скакатели.
Показать комментарий полностью

Новости общества

Топ-публикации

Топ-блоги