Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Общество

В штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулось відкриття виставки "Український Інсайт"

1.7т

16 травня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття виставки "Український Інсайт". На виставці були представлені роботи відомих сучасних митців Віктора Сидоренко, Валентина Попова, Олега Тістола та Миколи Маценка.

На події зібралися численні гості, представники різноманітних посольств, дипломати та ЗМІ.

Перед відкриттям виставки відбувся діалог із провідним світовим фахівцем у галузі міжнародних відносин - професором історії Єльського університету, автором бестселера "В часи тиранії" - Тімоті Снайдером. Пан Снайдер презентував свою візію майбутнього України: "моя відповідь на питання чому сучасна революція в Україні зараз важлива для всього світу, полягає в тому, що вона виступила прикладом ефективної боротьби за верховенство права. І сьогодні в Америці ми так само маємо пильнувати достовірність інформації та трактування сучасних історичних подій що відбуваються".

Офіційну частину відкривав заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко. Він зазначив про важливу роль цього проекту, як достойного прикладу культурної дипломатії. "Цей захід ми розглядаємо, як частину культурної дипломатії яка активно просувається міністерством закордонних справ України. Дуже символічно, що ця виставка проходить в найпрестижнішому місці яке називається Delegates entrance hall, через який проходять дипломати 193 країн членів ООН, представники Секретаріату та Голова Генеральної Асамблеї, таким чином сучасне українське мистецтво буде, в прямому сенсі, на очах у всього світу - що є дуже важливим для просування позитивного іміджу України серед світової спільноти!", - зазначив Юрій Вітренко.

Офіційна частина відкриття виставки відбувалась за участі арт-директора проекту Тамари Шевченко, куратору проекту Наталки Шпитковської, організаторів та мецената Ореста Кизика, художників: Валентина Попова, Віктора Сидоренко.

За словами Тамари Шевченко - арт-директора проекту та одного з ідейних натхненників виставки: "ідея проекту "Ukrainian Insigts" зародилася після того як була проведена серія виставок "Майдан" у Америці. Захотілося показати найкращу сторону Украіни через твори наших талановитих митців. Можливо мистецтво й не може змінити світ, але мистецтво може змінити людей, які змінять світ! "Мета виставки "Ukranian Insights" - показати Український позитив", - підсумувала Тамара Шевченко.

Орест Кизик - меценат проекту, висловив своє бачення щодо виставки "Український Інсайт": "Я э син емігрантів, які приїхали до Америки в 1948-му році. Вони виховали нас, своїх дітей, українцями! Ми тримаємо ту українську енергію, яку привезли наші батьки, у своїй душі. Ця душа майже вмерла, але відродилася на Майдані в 2014 році! На цій виставці всі можуть відчути що значить сучасна душа України, яку змогли майстерно передати митці, роботи яких тут представлено".

За словами Наталки Шпитковської - куратору проекту: "Роботи сучасних художників: Сидоренко, Попова , Тістола та Маценко передають унікальність українського світогляду, прагнення до самовизначення з одного боку, та розуміння інтегральності нашого буття з усім світом. "Український Інсайт" продемонструє не тільки наш творчий потенціал та майстерність, а й стане важливою сторінкою в історії культурної дипломатії!".

Символічним являється й те, що проект представлений в штаб-квартирі ООН. Організація Об'єднаних Націй – глобальна міжнародна організація, надзвичайно актуальною метою діяльності якої на сьогодні є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки, та розвитку співробітництва між державами світу. Україна ж є однією з 51 країн засновниць. Сьогодні організація об’єднує 193 країни світу з п’яти континентів. Україна - це частину великого світу, тому дуже важливо, що українські митці сьогодні представляють країну саме тут. Вони мають змогу через призму "Ukrainian Insights" донести своє творче бачення майбутнього України і всього світу!

Організатори дякують всім партнерам, що підтримали цей проект:

Генеральному партнеру: Self Reliance New York Federal Credit Union,

Логістичному партнеру: MEEST-America, Inc.

Партнеру проекту: SUMA Federal Credit Union.

Юридичному партнеру проекту: Астерс.

Партнеру відкриття: Veselka.

Видавничьому партнеру: Arthuss.

Авіапартнеру: Міжнародні авіалінії України.

PR підтримці: Shevchuk Marketing.

Медіапартнерам: Обозреватель. UA, Chernozem.info

А також особисто Оресту Кизику, Тімоті Снайдеру, Ользі Олексенко, Армену Хачатуряну, Костянтину Кожемяці, Ірині Тарасовій, Ігорю Абрамовичу, Юрію Лодинському.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги