Українські спецпризначенці у Хмельницькому навчаються стрибати з парашутом та зброєю

37

Фото: автора

8-мий окремий полк спеціального призначення, який дислокується у Хмельницькому наразі проходить навчання з повітряно-десантної підготовки. Тільки сьогодні було здійснено більше трьох сотень стрибків.На хмельницькому полігоні спецпризначенці виконують стрибки з парашутом з висоти від 600 метрів. З початку навчання уже було здійснено близько 1300 стрибків, сьогодні – близько 320. Розпочали готуватися ще минулого тижня. Навчатимуться десантники у Хмельницькому до 28 травня, якщо буде потреба та сприятливі погодні умови.

Відпрацьовують тактико-спеціальні навчання десантування особового складу в умовний тил противника для виконання диверсійних та розвідувальних завдань. У рамках планових заходів з бойової підготовки виконував стрибки з парашутом.Крім того особовий склад виконує свою річну програму з повітряно-дисантної підготовки. До слова, річна програма для контрактника у рік може містити від 2 до 5 стрибків. Усе залежить від віку. Ті, хто стрибають уперше мають пройти обов’язкове двотижневе навчання.

Екіпаж вертольота Мі-8МТ забезпечує бригада армійської авіації з львівського міста Броди.

За весь період навчання, майже 70 чоловік стрибають з парашутом уперше. Сьогодні перший раз таку підготовку пройшло близько двох десятків службовців.

Перший раз стрибають з висоти 600 м. Далі – з 800 м. Дещо вища висота призначена для спортивних парашутів.

«Військовослужбовці 8-го окремого полку спеціального призначення здійснюють програму стрибків з парашутом відповідно до свого фахового призначення. Відповідно до категорії є кількість необхідних стрибків. – розповідає командир 2 загону спецпризначення Євген Ковальчук. – Є сьогодні такі, які вперше виконують стрибки, є такі, що неодноразово виходили у небо. Ті, хто не уперше стрибали, сьогодні відпрацьовують завдання, які їм поставив командир разом. Це завдання зі зброєю».

Попри те, що у парашутів обмаль, є й відносно нові (2007 року).

Спецпризначенець Андрій (на відео) стрибав сьогодні уже 20 раз. Зізнається, що кожен раз для нього хвилюючий і значний. Розповідає, що найважче  - правильно приземлитися.

Перед стрибками чоловіки зазвичай не бриються. А от у жінок забобон немає. Але коли військові розпочинають проходити програму, то намагаються не змінювати форму, якою б вона брудною не була.

Ірина Паригіна розпочала служити у 1998 році. Тоді вона була солдатом. Уся сім’я жінки є військовими, тому іншого шляху вона для себе не бачила (на відео). Жінка має посаду начальника групи автоматизації батальйону зв’язку та є старшим командиром. Пані Ірина стрибала з парашутом близько 70 разів. 

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости