Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Пріоритетний регіон щодо розвитку інфраструктури в Україні

3.3тЧитать материал на украинском

Якщо говорити про транспортне сполучення, то Маріуполь і досі залишається одним із найбільш постраждалих регіонів внаслідок війни.

Відсутність належної інфраструктури фактично “відрізає” його від інших міст України, не даючи можливість, з одного боку, розвивати місцевий бізнес та підприємництво, а з іншого - навіть комфортно подорожувати.

Минулого року ми вже були у Маріуполі, і цілий шлях до міста займав близько 8 годин - адже для того, щоб дістатися до самого Маріуполя, треба було летіти до Дніпра, щоб потім машиною їхати по розбитих дорогах; потяг з Києва йде 18 годин, аеропорт закрито…

Тому цей регіон щодо розвитку інфраструктури був і залишається для нас пріоритетним.

Цього року ми повернулися до вирішення питання транспортного сполучення регіону, і 29 січня відвідали Маріуполь. Разом з представниками Європейського Союзу на чолі з Томасом Майр-Гартінгом та керівниками Придніпровської та Донецької філій Укрзалізниці, за участі директорів портів Маріуполя та Бердянська, керівників Служби автомобільних доріг Донецької області, представників місцевої влади та Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, ми провели нараду щодо допомоги ЄС у розбудові транспортної галузі Приазовського регіону.

Ключові інфраструктурні проекти Приазов`я: дороги та залізниця

ДОРОГИ

Н-11 “Дніпро - Миколаїв”

Одним із пріоритетних заходів, спрямованих на розвиток транспортно-логістичної інфраструктури регіону в середньостроковій перспективі є розвиток дорожньої інфраструктури, а саме:

Завершення ремонту дороги ділянки дороги Н-11 Дніпро - Миколаїв

Уся довжина дороги Н-11 Дніпро - Миколаїв становить 239,5 км, з неї Дніпропетровська область - 99,7 км, Миколаївська область - 139,8 км. Регулярний середній ремонт цієї дороги розпочався у 2016 році. На завершення робіт (на сьогодні довжина цієї ділянки складає 186,6 км) нам необхідно приблизно 129,8 млн. євро.

Реалізація цього проекту дозволить, по-перше, розвивати морські порти і термінали Миколаєва - ми зможемо перенаправити транспортні потоки з Маріупольського порту до Миколаївського, що значно покращить зв'язок між регіональними центрами та національними портами в цілому.

Крім того, це - спрощення основних вантажних транспортних потоків з промислових центрів Дніпропетровської та Запорізької областей, зокрема, з Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя і Кам’янського.

H-08 “Запоріжжя - Маріуполь”

Траса Н-08 Бориспіль - Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь по трасі Запоріжжя-Маріуполь є пріоритетом для нас сьогодні. Ця дорога була побудована в 1960-х роках минулого століття. Сьогодні ж це - головна магістральна дорога в напрямку Маріупольського порту і також являється головним стратегічним напрямком для транспортної та військової техніки, волонтерів та міжнародних спостерігачів.

На завершення робіт нам треба приблизно 40,2 млн. євро - це 104,2 км дороги, яка включає Донецьку область - 16,2 км та Запорізьку область - 88 км.

Цей транспортний коридор поєднує регіон Приазов’я з центром України. Тому плануємо завершити капітальний ремонт цього року.

Крім того, це дозволить підвищити туристичну привабливість Чорноморського регіону та зняти напругу, яка наразі існує у Дніпропетровській та Миколаївській областях.

ЗАЛІЗНИЦЯ

Говорячи про розвиток залізничного сполучення регіону, ми, в першу чергу, маємо на меті

підвищення пропускної спроможності всієї залізничного лінії “Пологи – Комиш-Зоря – Волноваха –

Маріуполь”, та модернізацію 5 тепловозів серії 2ТЕ116 або закупівля нових локомотивів у General

Electric - для забезпечення стабільної експлуатаційної роботи на дільниці “Маріуполь – Миколаїв”.

Будівництво 16,4 км другої колії на ділянці “Хлібодарівка - Зачатівка”

На даний момент сполучення “Зачатівка - Хлібодарівка” у напрямку “Волноваха - Комиш-Зоря” залишається єдиним одноколійним залізничним сполученням, а це обмежує пропускну спроможність маршруту в цілому. Будівництво ж другої колії збільшить її до 49 пар поїздів на добу (42 вантажних, 5 пасажирських і 2 міських пасажирів).

Орієнтовна вартість проекту - 4,5 млн. євро.

Будівництво додаткової блокової станції 356 км “Комиш-Зоря - Розівка”

Потужність району “Комиш-Зоря-Розівка” з однією блочною станцією на 346 км є недостатньою для регіону. Під час обговорень було прийняте рішення про необхідність будівництва другої станції. За попередніми даними та розрахунками, для цього в цілому нам потрібно буде приблизно 0,47 млн. євро.

Придбання 4 нових локомотивів General Electric

На сьогоднішній момент, через воєнний конфлікт на Донбасі, у напрямку Маріуполя ми повинні забезпечувати перемикання вантажних перевезень з електрифікованого шляху на неелектрифікований, а це не вигідно і не зручно.

Задля задоволення попиту на перевезення до Маріуполя та Бердянська, ПАТ "Укрзалізниця" має придбати нові тепловози. Враховуючи наявний досвід співпраці, ми розглядаємо можливість придбання як мінімум 4 локомотивів General Electric.

Як альтернативний варіант ми розглядаємо модернізацію 8-10 тепловозів 2TE116.

Загальна приблизна вартість проекту - 13 млн. євро.

Що реалізація даних проектів дасть регіону та населенню?

В першу чергу, коли визначаємо пріоритетні проекти, ми думаємо про людей - ми дамо місцевому населенню більше варіантів вибору транспорту для подорожі та суттєво скорочуємо час проїзду. Розвиток регіонів завдяки придорожній інфраструктурі також сприятиме поліпшенню якості життя та доступність медичних та інших послуг для жителів регіону.

З бізнес- та економічної точки зору - ми водночас підвищуємо інвестиційну привабливість регіонів та знижуємо витрати на утримання доріг, при цьому збільшуючи транзитні потоки.

В цілому реалізація вищезазначених проектів, крім усього, сприятиме тісній співпраці між регіонами.

І я наголошую, що сьогодні допомога Європейського Союзу нам вкрай важлива.

На першому етапі - це фінансування в розмірі 50 млн євро, а слідом - підготовка інфраструктурних проектів на загальну суму 500 млн євро.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
1
0
Смешно
6
Интересно
0
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Дейман Алон
Дейман Алон
Авторе, було б краще, якби ти думав креативно та запропонував зробити прямий канал між материковою Україною та Кримом (так звана пряма лінія сполучення "Скадовськ-Генічеськ") за участі американських фірм, які мают досвід створення каналів на кшталт Панамського, аби прямо на Бердянськ та Маріуполь могли ходити вантажні кораблі не огибаючи Криму - це був би самий чудовий інфраструктурний проект. Нажаль при цьому півострів Крим став би островом, але то таке, чому ми повинні через це турбуватися, якщо наші порти Бердянську та Маріуполя отримують величезні збитки через побудований кримський міст та свавілля російських військових?! Такий проект дійсно був би: 1) направлений саме на захист інтересів України 2) менше би витрачалося пального кораблями, оскілки відпала б необхідність оминати весь Крим 3) унеможливило б швидку передислокацію військ агресора з Криму на Херсонщину 4) зміцнить інвестиційну кооперацію між США та Україною. Нам потрібен свій проект "Таврійський канал" як відповідь на проект Кримський міст. І кацапи, знаючи, що до побудови Таврийського каналу залучені провідні американські компанії взагалі б не рипнулися!
Показать комментарий полностью

Наши блоги