Примите участие
в розыгрыше
раскошного ожерелья Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Кожен третій пацієнт в Одеській області помирає ще ДО встановлення діагнозу

5.1т

Кожен третій пацієнт в Одеській області помирає ще ДО встановлення діагнозу. Статистика.

При цьому, лише в одній з десяти амбулаторій є кардіограф. В окремих районах відсутні до 50% лікарів. Їхати працювати у село випускники медуніверситетів не бажають навіть при гарантованому власному житлі, соцпакеті.

Сьогодення української медицини – це поки що, нажаль, чотири слова: незабезпеченість, повільність, байдужість, безнадійність.

Якість та швидкість. Два ключових фактори, які визначають медичну послугу. І в селі, і в місті. Я глибоко переконаний, що сільську медицину треба розвивати тільки як складову загальної медичної стратегії. Це аж ніяк не "річ в собі". Саме тому ми залучаємо до роботи із сільськими пацієнтами ресурси з обласного центру.

Отже. Найнижча ланка: ФАПи та амбулаторії.

Кожен заклад буде забезпечено мобільним діагностично-лікувальним комплектом, аби оперативно вивчити стан пацієнта по ключових показниках. Дані автоматично, в режимі онлайн, з планшету фельдшера потраплятимуть на хмарний сервер обласного телемедичного центру. Фахівці в реальному часі зможуть оцінити стан та надати висновок.

Наступна ланка: районні лікарні.

Базовий компонент - відділення невідкладної медицини (emergency room), в якому пацієнту буде поставлено діагноз, а далі, на протязі максимум 3 діб, стабілізовано фізичний стан і переведено на планове лікування у відділення центральної районної лікарні або на наступний рівень – в лікарню інтенсивного лікування.

Базовий модуль буде в кожній РЛ. Однак, у разі наявності потоків пацієнтів по тих чи інших хворобах, додаються хірургічне, терапевтичне або пологове відділення. Такий підхід збереже доступність медичної допомоги та посилить "функції" кожної з лікарень.

НАДВАЖЛИВО: невід’ємною частиною кожної районної лікарні стане кабінет телемедицини. Це "другий рівень" телемедичної мережі, яку ми будуємо на Одещині.

Третій рівень - обласний центр.

Саме тут, на базі обласної лікарні та профільних установ, ми створюємо обласний телемедичний центр, як своєрідний "віртуальний медичний хаб".

Така архітектура повністю відповідає Президентській концепції розвитку сільської медицини. І, при цьому, базується на нашій аналітиці потоків пацієнтів, враховуючи специфіку області.

Все це –не розповідь про наші плани. МИ ДіЄМО.

В листопаді, в Окнянському районі, ми презентуємо відбудовану систему надання медичних послуг в сільському районі: від нижчої ланки до обласного центру.

Лікарі та фельдшери з амбулаторій отримають мобільні діагностичні комплекси, в районній лікарні буде відкрито "emergency room" та телемедичний кабінет. Протягом наступного року ми ПОВНІСТЮ сформуємо телемедичну вертикаль в області.

Отже, ПОКРОКОВО. У випадку, коли стає зле.

Крок 1. За 10 хвилин фахівець обласної клінічної лікарні отримує дані аналізів пацієнта та встановлює попередній діагноз.

Крок 2. За півгодини пацієнта доставляють у приймально-діагностичне відділення районної лікарні.

Крок 3. Лікарі радяться в онлайні із провідним фахівцем обласної лікарні, відпрацьовують протокол лікування та приймають відповідне рішення: або пацієнта стабілізують та готують до перевезення до лікарні третього рівня, або лікування буде проводитись на базі ЦРЛ. Від моменту виклику проходить година.

У нас є все, аби втілити таку реформу. Говорю це як медик за першою освітою, як очільник області, як громадянин України.

І ми це робимо вже зараз.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги