22 сентября • обновлено в 01:32
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Антипедофільський закон злили

Цивілізоване українське суспільство 21 сторіччя дуже толерантне. Навіть безмежно толерантне до насильників, садистів, домашніх “боксерів”, педофілів, “телефонного права”, мажорів на дорогах і в цілому - до явища “всі рівні, але дехто рівніший”.

Зазвичай ми робимо вигляд, що насильства не існує. Ми віримо в надто короткі спідниці, в надто довгий язик, у що завгодно, але нам ще далеко до усвідомлення головного: що насильник винен у своїй поведінці і має бути покараний.

Не вони, а наші діти мають почуватися безпечно

Резонансне вбивство 11-річної дівчинки на Одещині чи не вперше згуртувало нас навколо проблеми сексуальних злочинів щодо дітей. Поліція, медики, активісти зійшлися на думці про те, що давно відомо всім, крім законодавців: педофіли не лікуються і у в'язниці не перевиховуються. Неважливо, як довго вони сиділи і як добре поводилися у місцях не дуже віддалених. На волі їм потрібен пожиттєвий облік та хімічна кастрація.

Постало питання, чому вже два роки стоїть на місці законопроект про посилення відповідальності за згвалтування/розбещення малолітніх, і коли ж він нарешті стане законом.

Чому саме ця справа стала поштовхом? Дивовижний збіг обставин. Насильник не вирізнявся ні розумом, ні кмітливістю, ні вмінням холоднокровно планувати. У 22-річного безробітного не знайшлося впливових друзів чи родичів. Новина спочатку про розшуки дитини, а згодом про її загибель стрімко набрала репости у соцмережах, де мобілізувала “декретну сотню” відчайдушних домогосподарок. Все відбулося в селі, де і родину жертви, і родину збоченця добре знали, обидва вчилися в різні роки в тій самій школі.

На тлі загальної хвилі обурення неприємно здивувала кількість “вумних”, які роблять винними у трагедії батьків дитини. Вони ж, мовляв, не заборонили їй викладати привабливі дівчачі фотки в Інстаграм (є інформація, що саме в соцмережі на неї “запав” покидьок).

Тим часом сотні збоченців спокійно гуляють вулицями, ведуть Інстаграм, скоюють злочини, ховаються, уникають відповідальності, або ж сідають, виходять і продовжують. У Житомирі саме цими днями полюють на серійного маньяка-педофіла. На обласному Нацрадіо лаконічно попередили: слідкуйте за своїми дітьми. Жодних фоточок, прогулянок у парку та небезпечних вилазок у магазин за хлібом.

Ні, шановне панство, це не вони, а наші діти повинні чутися безпечно на вулицях, у соцмережах та деінде.

Ухвалили на нашу голову

11 липня Верховна Рада проголосувала закон про посилення відповідальності за сексуальні злочини щодо малолітніх, неповнолітніх та осіб, які не досягли статевої зрілості. 3 липня проект закону рекомендував профільний Комітет.

За вузькопрофільними баталіями щодо цього законопроекту я слідкую від самого початку. Пам'ятаю обурення фахівців тим, що проект нескінченно повертають на доопрацювання, і все - у бік пом'якшення. Люблять у нас захищати права злочинців більше, ніж права жертв.

Врешті, законопроект № 6607 був узгоджений, та не так сталося, як гадалося. Ухвалили зовсім інший законопроект - № 6449 авторства групи депутатів на чолі з Олегом Ляшком. Яка різниця?

Законопроект № 6607:

  • Збільшення терміну покарання до 12-15 років (за попереднім законом - 8-15 років) за згвалтування малолітньої особи (до 14 років);

  • Реєстр злочинців - напівпублічний (доступ лише поліції та Мінюсту);

  • Добровільна хімічна кастрація, яка дозволяє вийти на волю достроково, якщо злочинець уже відсидів 9 років, і нездоровий потяг до дітей є підтвердженим медичним діагнозом.

Законопроект № 6449:

  • Валить всіх до однієї купи: і злочини щодо малолітніх, і злочини щодо неповнолітніх (14-18 років), термін усім однаковий - до 15 років;

  • Реєстр злочинців - повністю публічний;

  • Примусова хімічна кастрація паралельно із терміном ув'язнення для всіх без винятку сексуальних злочинів проти малолітніх. Підтвердження діагнозу “педофілія” не потрібно.

Я поясню, чим другий варіант гірший від першого. Пан Ляшко, займаючись власним передвиборчим піаром, щось трошки наплутав. Сексуальні дії щодо малолітніх (до 14 років) - це педофіл. А якщо громадянин розважився з 16-річною громадянкою під її чесне слово, що їй вже є 18 - у 95% випадків це не педофіл, а просто “щасливчик”. І добре, якщо за своє “везіння” людина тільки сяде. А хтось і познайомиться з каральною медициною, а на його портрет дивитимуться в “зоопарку” до кінця його днів.

Скільки опозиційних політиків, незручних журналістів, бізнес-конкурентів і просто випадкових людей підставлять і піднімуть “на вила” під лавочку боротьби з педофілами? І скільки потрібно несправедливо зламаних життів, щоб під тиском громадськості цей закон скасували?..

Ті самі “вумні” першими перепостять щось на кшталт “лайно ваш закон, туди йому й дорога”.

Я не можу судити, яку мету переслідував депутат Ляшко, свідомо поховавши зважений фаховий законопроект. Як би там не було, харизма Олега Валерійовича взяла гору, і нардепи проголосували. Швиденько, 247 “за”, 1 утримався, 65 не брали участь. Нардепам цікава відпустка, і ніхто особливо не розбирався, що саме голосують - чи то про педофілів, чи то про всяких інших гарних хлопців.

На сьогодні ще є певні шанси, що президент Зеленський ветує цю клоунаду десь між шаурмою та перевезенням на велосипеді коробки з фікусом до нового Офісу. Кажуть, дверей у реформованій АП таки поменшало. Побачимо, чи стало простіше у них достукатися.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

4
Комментарии
31
7
Смешно
38
Интересно
30
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Горяйнов Юрій
Горяйнов Юрій
"...Кажуть, дверей у реформованій АП таки поменшало. Побачимо, чи стало простіше у них достукатися." - Достукатись може й стало простіш, а толку від цього все одно нема - ЗЄ такий же клоун, як і Ляшко.
Показать комментарий полностью
Raider Raider
Raider Raider
Что то мне показалось что у автора у самого не все чисто... Судя по тексту закон который приняли гораздо жесче , а значит лучше. Что значит " счастливчик"? До восемнадцати нельзя никому , урод запомни это ! Видимо и ты в этом списке?
Показать комментарий полностью
Raider Raider
Raider Raider
Klimenko Sergey, оу да я погляжу активизировались любители малолеточек... Возраст сексуального согласия , все дела , а теперь хрен тебе ,вернее ты без хрена))) Все извращенец теперь ты триста раз подумаешь перед тем как...
Показать комментарий полностью
Горяйнов Юрій
Горяйнов Юрій
Raider Raider, Привіт пукінським тролям!!!
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения

ads pixel