O, sancta simplicitas!

22Читать новость на украинском

Незабаром в Києві відзначатимуть 1025-річчя хрещення Русі. Традиційно приїде духовний пастир з Московії – патріарх Кирил. Плюс участь в заходах (в тій чи іншій мірі) братимуть відомі на весь православний світ опоненти – патріарх Філарет (УПЦ КП) та митрополит Володимир (УПЦ МП).

У підсумку матимемо парад-алле найдорожчих автівок та аксесуарів. Адже "засоби для пересування" святих отців давно привертають увагу набридлих мирян, й, зокрема, журналістів. Відомо, що патріарх Кирил користується Cadillac Escalade (принаймні, в один з останніх своїх приїздів до Києва він пересувався українською столицею саме на цьому авто).

Каділлак патріарха Кирила

Глава ж УПЦ МП Володимир віддає перевагу шестисотому "Мерседесу" і "Лексусу" (кожен з них коштує близько 1,5 млн грн), очільник київської "філії" УПЦ Філарет – шестисотому "Мерседесу" з номерами "777". Цю машинку вартістю в 200 тисяч євро (2,1 млн грн) йому подарував, як кажуть у єпархії, невідомий благодійник в 2007 році, пише газета "Сегодня".

"Мерседес" патріарха Філарета та "лексус" митрополита Володимира (нижче). Ці два фото, а також перше - газета "Сегодня"

Настоятель Лаври митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло живе, як і належить у його чернецькому стані, у маленькій такій келійці: особняк Павла з будиночком для гостей, гаражем на два авта, з ліпниною та художньо ковкою знаходиться у 20 км від Києва. Воістину, не кожному під силу нести тягар аскетичного життя…

"Маленька мазаночка" владики Павла - настоятеля Лаври. Стоп-кадр програми "Гроші"

Що стосується аксесуарів, то з огляду на необхідність святих отців носити митрополичі чи патрарші шати, єдиною доступною для них "цяцькою" стає, певна річ, годинник. Скандал з "відфотошопленим" Breguet`ом патріарха Кирила є давно відомим та вже нецікавим.

Фокус з годинником Кирила

Нагадаємо, що з годинником предстоятеля сталося справжнє диво: він буквально "випарувався", дарма, що коштовув неабищицю – 30 тисяч євро чи близько того. (До речі, якщо вірити російській "Новій газеті", статки громадянина Гундяєва до того, як він посів патріарший престол, оцінювались нібито у 4 мільярди доларів).

Одначе повертаючись до годинників. Не слід думати, що в Україні нікому переплюнути московського патріарха. Нічого подібного! Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон з'явився в день святкування 80-річчя Донецької області з годинником Franck Muller. Фото аксесуару розмістив ресурс "Новини Донбасу".

"Френк Мюллер" митрополита Іларіона

Схожа модель на сайті franckmuller.com коштує 150 тис. євро, а це означає, що донецький Іларіон "крутіший" за московського Кирила рівно у п`ять разів. І у цілих 1000 (!) разів – за теперішнього главу греко-католиків Святослава Шевчука, котрий носить хронометр за 150 євро (слово "тисяча" тут не втрачене, його просто нема).

"Клейнод" Святолава Шевчука. Фото УНІАН

До речі, це Шевчук дозволив собі "розкіш", позаяк його попередній годинник коштував 800 гривень. Старенький "клейнод" Шевчука привернув увагу преси, про що він згодом говорив на одній з прес-конференцій:

"Завдяки вам, журналістам, мої приятелі в Італії подарували мені новий годинник. Це такий простий годинник "Касіо", який коштує близько 150 євро. Я бачив, що в Італії більшість українських священиків носять такі годинники. Вони вигідні тим, що заряджаються від сонця, тому не потрібно міняти батарею".

А ще Шевчук, за його твердженням, їздить на автомобілі "Фольксваген. Пассат" вартістю 20 тисяч доларів. Святий отець явно не в тренді, одне слово: голитьба…

Та якщо Шевчука з його нахилами носити "відстойні" годинники та їздити на машині, на яку, вочевидь, православний семінарист і дивитись не захоче, ще якось терплять у церковній спільноті, то інший католик – Папа Римський Франциск – неабияк роздратував своїх українських "колег".

Понтифік відмовився від лімузину, сівши на автобус. Сам проплатив рахунок у готелі. Не захотів перебратися у палац, залишившись у своєму невеликому помешканні. Там він, за переказами, сам готує собі їжу, не зважаючи ані на статус, ані на поважний вік. Нарешті, Франциск І попросив поліцію не охороняти його і заборонив жандармерії перешкоджати "пересічним громадянам" заходити до храму, в якому перебуває Папа.

Папа Франциск миє ноги злочинцям

"Це робота напоказ, а потрібно бути скромним у житті перед Богом, а не перед людьми", – відкоментував патріарх Філарет. Пізніше у прес-службі УПЦ КП уточнили, що предстоятеля не вірно зрозуміли, він, мовляв, мав на увазі не Франциска, а відповідав на питання, чи не бажає він сам пересісти на маршрутку, відмовившись від особистого авта.

Мерседес представницького класу патріарха Філарета є абсолютно необхідною для нього річчю, оскільки саме такою – надійною і комфортною – й мусить бути машина глави церкви, котрий за рік (!) об`їжджає 20 (!) єпархій, кажуть у УПЦ КП. Не вважайте блюзнірством, але обійти 20 єпархій за рік можна й пішки. Або, зважаючи на поважний вік патріарха, об`їхати на приміському автобусі.

Майбутній понтифік добирається "на роботу" на метро

До речі, святий Франциск саме так і робив. В сенсі – ходив пішки. За напів-легендою, напів-вставновленим фактом, походив святий з доволі заможньої родини. Але покинув своїх кревних, аби жити милостинею та проповідувати смиренність і каяття.

Втім, Франциск Ассизьський (так звали цього святого) не гребував, між іншим, й важкою селянською працею, коли допомоги в ній потребували віряни. Тому й не мав, мабуть, ані взуття, ані змінного одягу – ходив у рубіщі, підпоясаний шматком мотузки (не було йому, за чим шкодувати – ані за "брегетом", який можна пошкодити, порпаючись у гної, ані за "мерседесом", який би не витримав неасфальтованих доріг ХІІІ сторіччя).

Його ім`я і обрав собі Хорхе Марія Бергольо, ставши новим Папою Римським Франциском І. Свій вибір спадкоємець престолу св. Петра пояснив повагою до бідних. І, аби слово не розходилось із ділом, засвідчив спільні зі своїм святим патроном нахили та уподобання. Звісно, з деякою поправкою на злобу дня.

Й не думав – не гадав понтифік, що за найкращі свої наміри потрапить під критику в далекій вбогій Україні. O, sancta simplicitas!.. Що й казати, ситуація, коли людину, що намагається не надуживати побутовими вигодами, звинувачують у саморекламі, може мати місце лише у нас…

Був також ще один відомий в історії людства діяч, котрий казав, що легше верблюдові пройти крізь голчане вушко, аніж багатію – до царствія небесного… Проте царствіє небесне – і високо, і далеко, а жити хочеться тут і зараз. Причому бажано при верблюдах, чи то пак "мерседесах", "лексусах" та іншій двоколесній "живності"…

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости