"Свобода" програла суд Петру Симоненку

32Читать новость на украинском

14 жовтня 2013 року Печерський районний суд м. Києва у відкритому судовому засіданні відмовив у задоволенні позову Всеукраїнського об’єднання "Свобода" в тому числі до лідера Компартії України Петра Симоненка про захист своєї ділової репутації. Про це повідомляє прес-служба партіі.

Суть позовних вимог полягала в тому, що ВО "Свобода" просило визнати висловлене 19 березня 2013 року Петром Симоненком на засіданні Верховної Ради визначення організації "Свобода" як профашистської таким, що є його "суб’єктивною думкою, що висловлена у брутальній, непристойній та принизливій формі і принижує ділову репутацію" партії.

Крім того, ВО "Свобода" просило суд зобов’язати Петра Симоненка "принести публічні вибачення позивачеві на пленарному засіданні Верховної Ради України".

На підтвердження своєї думки націоналісти зазначали, що лідер КПУ, "поширивши стосовно ВО "Свобода" оспорювану інформацію, повністю дискредитував ВО "Свобода" в очах її прихильників".

Суд належним чином вивчив усі докази по справі та врахував заперечення сторони відповідача – Петра Симоненка.

Націоналістами, зокрема, не було надано жодних доказів, чому вони вважають вислів Петра Симоненка таким, що не відповідає дійсності, або ж, яким чином цей вислів ганьбить їх ділову репутацію, адже оспорюване висловлювання в жодному випадку не може бути визнане судом образливим чи принизливим для ВО "Свобода".

Недоведеною залишилась також і шкода, нібито спричинена націоналістам висловлюваннями Петра Симоненка.

Основним аргументом представника ВО "Свобода" в суді було те, що об’єднання зареєстроване в Мін’юсті і не може апріорі бути фашистською організацією, адже статутні документи та програма створеного 16 жовтня 1995 року ВО "Свобода" не містять згадок про фашизм.

Разом з тим будь-який сучасний профашистський (нацистський) рух, тим більше якщо він веде легальну політичну діяльність, має представництво в парламенті та місцевому самоврядуванні, ніколи відкрито не оголошує себе фашистським або ж нацистським.

Для доведення профашистської спрямованості ВО "Свобода" важливішим за назву є аналіз ідеологічних засад цієї організації.

Говорячи про ідеологічні та світоглядні установки партії, Олег Тягнибок підкреслював: "Ми є українськими націоналістами – цим все сказано … Наш кумир, як політичний діяч, Степан Бандера. Ми базуємо нашу ідеологію на працях Міхновського, Донцова, просто намагаємося їх "осучаснити" до теперішніх реалій і умов нашого життя".

А ось його пояснення, чому до статутних документів ВО "Свобода" не потрапили профашистські ідеї: "Була перша редакція програми партії … Але коли ми подали офіційні документи на реєстрацію в 1995 році, ми прийняли програму партії, яка мала б влаштувати Міністерство юстиції. Ця програма була зареєстрована, і ми офіційно користувалися другою програмою, хоча внутрішньо, світоглядно нам залишалася більш симпатичною перша" ("Українська правда" від 31.03.2004 р.).

Рішення Печерського суду про відмову у задоволенні позовних вимог ВО "Свобода" було оголошено в скороченому вигляді (вступна та резолютивна частина). Повний текст рішення очікується протягом п’яти днів, після чого націоналісти, очевидно, будуть її оскаржувати в апеляційному порядку.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги