Медведєв пояснив, чому мак кращий за "колорадську" стрічку

4.4т

Символ червоного маку є гарною альтернативою георгіївським стрічкам під час святкування Дня Перемоги. Про це під час прес-конференції в "Обозревателе" розповів політичний консультант, позаштатний радник Президента України Олег Медведєв.

"Є делікатна проблема – потрібна якась альтернатива георгіївським стрічкам", - зазначив він.

За словами Медведєва, "більшість українців розуміють дві речі: по-перше, що георгіївська стрічка є символікою затятих ворогів України, які саме під цією символікою ведуть війну проти України. По-друге, всім відомо, що в роки Другої світової війни Червона армія не використовувала георгіївську символіку – символи були зовсім іншими".

Як пояснив радник Президента, "георгіївські стрічки – це продукт сучасних російських ідеологів, які почали їх запроваджувати з 1990-х років як російсько-імперську альтернативу символам радянської імперії".

Разом з тим "макова квітка – це спроба запропонувати суспільству символ, який позбавлений будь-якого негативу, політичного підґрунтя і несе в собі винятково позитивне навантаження", - впевнений радник Президента.

Щодо святкування 70 річниці Перемоги Медведєв зазначив: "Я не думаю, що хтось буде святкувати з георгіївськими стрічками у Києві. Але чим далі на схід, тим більше може бути бажаючих використати в цей день георгіївську символіку – і це можуть бути не обов’язково люди, які є свідомо антиукраїнськими, це можуть бути люди, які рухаються в руслі якихось стереотипів, ідеологічних забобонів і так далі". Виходячи з цього, він порадив "в контексті суспільної безпеки" 9 травня "тримати себе в руках і не давати себе спровокувати".

"При появі окремих осіб у "колорадських" стрічках, можливо, краще себе стримати і не кидатися комусь бити морду для того, щоб нормально, цивілізовано пройшов цей день в Україні", - закликав він.

Нагадаємо, 9 травня у столиці не буде військового параду. Святкування буде скромним – без польових кухонь та "фронтових сто грам".

Читайте все новости по теме "День Победы" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости