УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | "Нравица, не нравица", а терпеть будут россияне: Путин рассчитывается с Пекином территориями

'Нравица, не нравица', а терпеть будут россияне: Путин рассчитывается с Пекином территориями

Практика международных отношений всегда учила, что по завершении международных переговоров через некоторое время всегда вылезет некое "шило из мешка". Нет, Я не о Саммите мира в Швейцарии. Я о визите Владимира Путина в Китай в прошлом месяце. Все обозреватели и эксперты заявили в один голос, что это была холостая, безрезультатная встреча лидеров России и КНР. А оказывается, что не такая уж пустая...

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

Росія, Китай і Північна Корея розпочинають переговори про те, щоб знести міст "Дружби" між Росією й КНДР через річку Туманна (Туманган) і дозволити китайським торговим судам проходити прикордонною річкою Туманна в Японське море, про що було попередньо домовлено під час візиту очільника Кремля у Пекін 16-17 травня.

Про це повідомив японський часопис Nikkei Asia.

Річка Туманна (Туманган) протікає вздовж кордону Китаю, Північної Кореї та Росії та впадає у Японське море. Китайські судна зараз можуть вільно переміщатися річкою лише до села Фанчуань і не мають можливості вийти до моря, оскільки для проходу 15-кілометрової ділянки, що залишилася, Пекіну необхідний дозвіл від КНДР. Попередньо від Росії такий дозвіл Китай одержав ще минулого місяця. При цьому міст "Дружби" через річку, побудований між Північною Кореєю та Росією ще за радянських часів, є додатковою перешкодою для проходу річкою великих китайських кораблів.

Сі Цзіньпін та Владімір Путін після зустрічі у травні включили до спільної заяви пункт про участь РФ та Китаю у "конструктивному діалозі" з Північною Кореєю з приводу річки Туманна. До цього Пекін неодноразово закликав Москву та Пхеньян дозволити китайським судам прохід річкою в Японське море, пропонуючи створити спеціальну економічну зону вздовж її берегів та знесети міст, який перешкоджає судноплавству.

Раніше Росія не підтримувала цієї ініціативи Китаю, побоюючись, що Пекін таким чином збільшить свій вплив у Північно-Східній Азії. Однак на тлі санкцій, введених проти РФ за вторгнення в Україну, Москва стає все більш залежною від китайської сторони. Москва потрапила у фінансову залежність від Пекіна, а також у постачанні електронних компонентів та автомобілів. Імпорт із Китаю в Росію вимушено збільшився до 37% від загального обсягу.

Тож, як любить казати Путін: "Навіца, нє нравіца - тєрпі моя красавіца".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...