УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Укрзалізниця" посилить контроль над проїздом безбілетних пасажирів

285
'Укрзалізниця' посилить контроль над проїздом безбілетних пасажирів

«Укрзалізниця» посилить контроль над проїздом безбілетних пасажирів у потягах далекого і приміського сполучення. Як повідомляє прес-служба відомства, для цього створені спеціальні контрольно-ревізійні служби, які будуть проводити оперативні перевірки потягів. Що стосується далекого сполучення, то провідників, які перевозять пасажирів без відповідних проїзних документів, будуть звільняти.

Залізничники нагадують, що, відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення штраф за безквитковий проїзд становить десятикратну вартість перевезення. Зокрема, пасажир, який не має документів на право поїздки, повинен сплатити штраф та вартість перевезення від пункту посадки до пункту призначення. У разі відмови пасажир висаджується із потяга на найближчій зупинці.

Як зазначають у відомстві, на популярних напрямках, де вартість квитків коливається від 100 до 220 грн, сума штрафів за безквитковий проїзд відповідно становитиме від 1000 грн до 2200 грн. Таким чином, квиток на популярний поїзд №12 сполученням Київ-Сімферополь обійдеться пасажирові у 228 грн, а безквитковий проїзд у уьому потязі може обійтися у 10 разів дорожче. Проїзд у потязі №91 сполученням Київ-Львів складе майже 175 грн, а штраф за проїзд без квитка складе більше 1750 грн.

Враховуючи вищесказане, «Укрзалізниця» ще раз звертається до громадян із закликом користуватися послугами квиткових кас, не вдаючись до напівлегальних схем проїзду залізничним транспортом.