УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Укртелеком" добровільно-примусово звільнятиме працівників

1,2 т.
'Укртелеком' добровільно-примусово звільнятиме працівників

Трудовий колектив Регіонального центру технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі "Укртелекому" направив на ім'я прокурора Шевченківського району лист-скаргу на нових власників "Укртелекому" зі звинуваченням у прихованому скороченні працівників.

Видео дня

Колектив зазначає, що правління компанії провело зміни у структурі трьох філій "Дирекція первинної мережі", внаслідок чого працівників установи перевели на 0,2-0,4 штатної одиниці посади. Якщо ж працівники відмовляються працювати на нових умовах, їм пропонують звільнення за власною ініціативою.

Трудовий колектив наголошує: "Фактично планується приховане масове скорочення працівників з грубим порушенням їх конституційних прав, умов приватизації товариства та норм чинного законодавства.

Відповідно до розпорядженням Кабінету міністрів №1948-р, яке погоджує умови проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком", покупець не може скорочувати працівників з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу протягом трьох років після переходу права власності на пакет акцій.

Якщо ж відбувається розірвання трудового договору за угодою сторін з працівниками товариства протягом зазначених 3 років, підприємство зобов'язане виплатити вихідну допомогу.

Однак працівники в листі-скарзі зазначають, що в серпні 2011 року керівництво "Укртелекому" підписало новий колективний договір, відповідно до якого вихідну допомогу знизили до 3-6 посадових окладів в залежності від стажу. При чому, представників колективу не було запрошено на конференцію, на якій приймався новий колективний договір.