УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українцям не дадуть заробити на валютних депозитах

258
Українцям не дадуть заробити на валютних депозитах

Нацбанк змушує кредитні установи з початку грудня погіршити умови валютних депозитів для клієнтів. 17 листопада НБУ оголосив про підвищення нормативу обов'язкового резервування по короткострокових депозитах юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 6% до 7,5% від суми внеску. Своє рішення НБУ пояснив бажанням знизити ризики, пов'язані з нестабільністю міжнародних фінансових ринків, пише "Комерсант-Україна".

Видео дня

У банків небагато можливостей компенсувати зміну резервування. "Якщо банк активно видає кредити, то він може включити підвищений норматив резервування в їх вартість. Якщо він не залежить від депозитів, то, швидше за все, знизить їхню ціну. А якщо установа дуже потребує грошей, вона може покрити підвищену ставку резервування за рахунок видатків, - говорить заступник голови правління одного з банків. - Це зроблено для того, щоб знизити привабливість валютних внесків".

Рішення регулятора може призвести до того, що банки, які працюють над диверсифікацією своїх пасивів, будуть знижувати депозитні ставки, що спричинить зменшення припливу іноземної валюти. Як повідомлялось, обсяг банківських депозитів у жовтні 2011 року збільшився майже на 4,949 млрд гривень у порівнянні із вереснем.