УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українські транспортники подбали про святкування Нового року у Ватикані

243
Українські транспортники подбали про святкування Нового року у Ватикані

Україна вперше подарує різдвяну ялинку Ватикану, тож цього року українські колядки лунатимуть і в Римі. Урядом України Міністерству інфраструктури було доручено взяти під патронат організацію доставки ялинки з Карпатських гір до Ватикану.

Видео дня

Дерево знайшли на високогірній Рахівщині – це 30-метрова ялинка з діаметром стовбура понад пів метра та вагою майже в п’ять тонн. Гігантські розміри дерева спочатку дещо ускладнювали його зрізання, а до самого дерева був відсутній прямий під’їзд.

Зрізання і пакування ялинки здійснено у суботу, 19 листопада. За технологією спочатку обрізали нижні гілки (їх, до речі, також везтимуть до Риму). 720 гілок на ялинці (деякі важать по 10-12 кг) упродовж двох діб обв’язали спеціальним тросом – аби зменшити дерево у діаметрі до трьох метрів. Після завершення цих робіт робітники перейшли безпосередньо до зрізання дерева.

Рубали ялинку у "підвішеному" стані - стовбур було зачеплено до вертольота, щоб не пошкодити дерево. Щоб підняти у повітря дерево та не пошкодити його, екіпаж вертольоту виконав ювелірну роботу.

Під час зрізання та транспортування на Рахівщині працювала спеціальна комісія. До її складу увійшли представники Міністерства інфраструктури України, Закарпатської облдержадміністрації, компанії-перевізника, рятувальники, лісівники.

Перед зрізанням головної ялинки провели своєрідну "репетицію" - пробне транспортування, для якого обрали трохи менше, 25-метрове, дерево. Це було необхідно, в першу чергу, лісівникам та пілотам гвинтокрилу для узгодження дій та, щоб уникнути помилок в майбутньому.

Зараз ялинка вже чекає на транспортування до Ватикану спецтранспортом зі Словенії, який уже прибув до України.

Закарпатська ялинка почне свій шлях до Ватикану вже 23 листопада – у середу зранку, за планом, автопоїзд із цінним вантажем перетне угорський кордон у місті Чоп на Закарпатті. Дорога від Закарпаття до Ватикану – а це півтори тисячі кілометрів шляху - негабаритним автопоїздом займе майже тиждень. Уже 5 грудня українську ялинку почнуть встановлювати на головній площі Ватикану.

Довідка

Традиція встановлювати Різдвяну ялинку на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася на початку 80-х років минулого століття під час понтифікату Іоанна Павла ІІ. Венедикт XVI продовжив традицію, згідно з якою дерево-символ свята щороку везуть до Ватикану з різних країн.

Торік ялинку привезли з Італії. Зелена красуня була 34 метри заввишки та важила 5 тонн.