УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українські "діти війни" виграли у держави позовів на 5,6 млрд гривень

246
Українські 'діти війни' виграли у держави позовів на 5,6 млрд гривень

Українські "діти війни" виграли в цьому році у держави позовів на 5,6 млрд грн. Про це повідомило джерело у Кабінеті міністрів. Окрім того, 2,9 млн позовів знаходиться в судах.

Видео дня

За словами джерел, не дивлячись на дію закону та постанови Кабміну, місцеві суди масово зобов'язують держоргани виплачувати надбавки, встановлені законом 2004-го року. Як правило, судові органи задовольняють позовні заяви про сплату відразу за кілька років.

Цього року Кабінет міністрів запропонував, щоб соціальні виплати здійснювалися залежно від наявності грошей у скарбниці. Офіційною причиною такої пропозиції стало виконання рішення Європейського суду "Юрій Миколайович Іванов проти України". 14 червня ця норма була прийнята Верховною Радою у змінах до закону про держбюджет на 2011 рік.

6 липня Кабінет міністрів опублікував постанову N745, яка торкнулася у тому числі і пенсійних виплат "дітей війни". Згідно з нею, надбавка до пенсії цій категорії складе 49,8 грн, хоча закон передбачає 25% прожиткового мінімуму — 191 грн.

Вперше Кабінет міністрів отримав право самостійно встановлювати розміри соціальних виплат у 2009 р. Станом на 2009 рік різноманітні пільги, виплати та компенсації українським громадянам передбачено у 58 законах і у більш ніж 120 підзаконних нормативно-правових актах.

Закон України "Про соціальний захист дітей війни" було прийнято 18 листопада 2004 р. Дітьми війни він визначає громадян, яким до 2 вересня 1945 р. не виповнилося 18 років. До 2007 р. норми цього закону не виконувалися, тому що у бюджеті на 2006 і 2007 рр.. фінансування цих пільг не передбачалося.