УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна пропонує Росії відновити переговори про власність СРСР

252
Україна пропонує Росії відновити переговори про власність СРСР

Україна пропонує Росії відновити переговори про розподіл закордонної власності СРСР, повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров.

Видео дня

"Україна пропонує відновити переговорний процес з Російською Федерацією щодо розподілу закордонної власності колишнього СРСР, зокрема в форматі двосторонніх переговорів на рівні міністрів закордонних справ щодо передачі українській стороні об'єктів нерухомості для потреб її дипломатичних установ", - повідомив Дікусаров.

Він також прокоментував заяву представника МЗС Росії Олександра Лукашевича про відмову України від претензій на закордонну власність СРСР. Дікусаров зазначив, що угода між Україною і Росією про врегулювання питань правонаступництва "нульовий варіант" (угода, за якою Росія бере на себе всі борги СРСР, а решта колишніх республік відмовляється від своїх претензій на будь-яке майно СРСР) не набула чинності і таким чином не може вважатися правовою підставою для перереєстрації майна СРСР на Росію.

Він також зазначив, що повернення Росією боргів СРСР у повному обсязі не знімає з Москви відповідальності, яку вона взяла у відповідності з міжнародними та двосторонніми українсько-російськими угодами. Крім того, прес-секретар МЗС України наголосив, що розпорядження частиною закордонної власності СРСР виходить зі статусу України, як однієї з держав-правонаступниць СРСР.

Нагадаємо, 10 листопада представник МЗС Росії Лукашевич заявив, що Україна більше не має претензій на закордонну власність СРСР.