УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна може зіткнутися з дефіцитом молока

219
Україна може зіткнутися з дефіцитом молока

В 2011 році в Україні не відбулося сезонного зниження цін на молоко. У червні намітилася стійка тенденція до підвищення вартості молочної сировини, хоча традиційно для середини літа характерна прямо протилежна проблема - обвал цін через зростання пропозиції.

Видео дня

Ще кілька років тому Мінагропород боровся з нею, вводячи на молоко мінімальні закупівельні ціни, рівень яких традиційно був об'єктом лобістських воєн з боку переробників. Тепер ця проблема втратила актуальність - закупівельні ціни на молоко без всяких стимулюючих заходів з боку уряду вже перевищують 3,5 гривні за літр.

"Такого ніколи не було, щоб влітку, на піку виробництва, ціни на молоко, навпаки, підвищувалися на 10-15%. Це свідчить про те, що цього молока просто немає", - говорить президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса. Він зазначив, що до осені молочний ринок може зіткнутися з дефіцитом молочної сировини, а споживач - зі зростанням цін. Зниження поголів'я ВРХ - одна з основних проблем українського тваринництва, з якою перманентно бореться вже не перший уряд. Поки безуспішно - за останні шість місяців виробництво молока впало ще на 3%.

За словами першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Безуглого, існуюча раніше система дотацій довела свою неефективність, тому в цьому році уряд реформував систему держпідтримки галузі. За його словами, в бюджеті-2011 закладено 2 мільярди гривень на реконструкцію та ремонт ферм, установку нового обладнання, що має стимулювати виробництво молока в сільгосппідприємствах і підвищення його якості.