УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

УГКЦ хочуть надати статусу патріархату

492
УГКЦ хочуть надати статусу патріархату

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук має намір переконати Папу Римського Бенедикта ХVІ у необхідності запровадження патріархату церкви. Про це він заявив 29 березня.

Видео дня

Глава УГКЦ повідомив, що сьогодні висока делегація УКГЦ відбуває до Риму з метою здійснити візит ввічливості до Бенедикта ХVІ та обговорити з ним актуальні питання сьогодення і майбутнього Української греко-католицької церкви. “Ми дійсно будемо говорити, що ми є та церква, яка розвивається. А кожна східна церква, яка розвивається, прямує до патріархату. Бо патріархат – це є природне завершення розвитку цієї церкви”, - сказав Блаженніший Святослав.

За його словами, панує думка, що ”патріархат потрібно дати комусь, але насправді, це є не так”. “До патріаршої гідності треба дозріти. І ось, я думаю, що весь цей час - 20 років після визволення нашої церкви - був періодом дозрівання. І очевидно, що я представлю Святішому Отцеві певні елементи зрілості нашої Церкви”, - сказав глава УГКЦ. Як він підкреслив, “бути патріархом – це означає бути батьком для всіх”. “А титули різні, різні механізми, різні політичні кон’юнктури – це все є другорядне”, - зауважив глава УГКЦ.