УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У найближчі тижні в Україні очікується епідемія грипу

351
У найближчі тижні в Україні очікується епідемія грипу

За підсумками 45-го тижня в Україні не був перевищений епідемічний поріг щодо захворювання на грип. Однак наступного тижні на сході України (Луганська, Донецька, Харківська області) очікується підвищення епідемічного порогу. Про це сказав директор Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Центральної СЕС Міністерства охорони здоров'я України Андрій Олександрин.

Видео дня

"На сьогоднішній день ми не можемо підтвердити, що у Європі є жертви грипу, але статистика свідчить, що на території Європи циркулює грип. В Україні найпоширеніші два типи вірусів – А і В (72% і 28% відповідно). Ми очікуємо, що у найближчі два тижні в Україні виникне загроза епідемії грипу", - повідомив він.

Олександрин заявив, що за підсумками 45-го тижня прищепилося 152 000 чоловік, що складає 0,33% від населення України. Для порівняння: у Росії цей показник досягає 30%. У той же час в Україні зареєстровано 620 000 доз п'яти типів вакцин, таким чином, зазначив директор Центру грипу, кількості вакцин більш ніж достатньо. Олександрин також поінформував, що на 45-му тижні в Україні захворіло на грип 174 000 чоловік, 46% з них – діти.

Наталія Вінник, лікар-імунолог, зазначає, що у групі ризику перебувають такі категорії людей, як діти до 5 років, люди похилого віку, з хронічними захворюваннями, цукровим діабетом і вагітні жінки. Їм особливо рекомендується проходити вакцинацію проти грипу "На жаль, в Україні вакцинація не є обов'язковою. Через низький рівня щеплень Україні не вдається виробити колективний імунітет. На сьогоднішній день одна вакцина коштує від 45 до 80 гривень, з послугою це буде дорожче", - зазначила вона. Олександрин також повідомив, що у МОЗ відкрито гарячу лінію, на яку можна звертатися за консультаціями з питань вакцинації (425-08-83).