ЄС занепокоєний недостатнім просуванням реформ в Україні - Фюле

216
ЄС занепокоєний недостатнім просуванням реформ в Україні - Фюле

В Європейському Союзі висловлюють занепокоєння у зв'язку з недостатнім прогресом проведення важливих реформ в Україні. На цьому наголошується у поширеній у Брюсселі заяві єврокомісара з питань розширення та спільної політики сусідства Штефана Фюле за результатами його візиту в Україну 12-13 грудня.

Видео дня

"Я підкреслив, що ЄС висловлює занепокоєння недостатнім прогресом у проведенні важливих для України реформ, включаючи конституційну та судову сфери. Ми обговорили ці питання", - сказав Ш.Фюле після проведених у Києві зустрічей з Президентом Віктором Януковичем, першим віце-прем'єр-міністром - міністром економічного розвитку та торгівлі Андрієм Клюєвим, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком та лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко.

Єврокомісар також поінформував, що головною метою його візиту до Києва була підготовка саміту ЄС - Україна, який запланований на 19 грудня. "Ми маємо багато актуальних питань для обговорення. Йдеться про поточний стан відносин між ЄС та Україною, а також про нашу перспективну мету щодо політичної асоціації та економічної інтеграції у межах подальшого завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію", - зазначив європейський політик.

Фюле також укотре оприлюднив позицію ЄС щодо занепокоєння "останніми випадками вибіркового правосуддя в Україні, включаючи справи Юлії Тимошенко та інших". Він повідомив, що розповів про ці занепокоєння європейської сторони Тимошенко, з якою зустрівся у місці її тримання під вартою. За словами Фюле, ЄС продовжуватиме уважно відслідковувати судовий процес над Тимошенко на етапах апеляційного оскарження та наполягатиме на дотриманні її прав на захист та забезпечення справедливого судочинства.

"Я також наголосив українським партнерам, що відносини з Україною є важливими для ЄС, і що Угода про асоціацію є найкращою перспективою для українських громадян з огляду на утвердження європейських цінностей і стандартів", - заявив єврокомісар.

За його словами, інші важливі теми, що обговорювалися з українським керівництвом, торкалися економічного урядування, поліпшення бізнес-клімату, ціноутворення на газ та дотримання державою зобов'язань у межах членства в Енергетичному співтоваристві.