УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія не збирається платити Україні за власність СРСР

351
Росія не збирається платити Україні за власність СРСР

Управління справами президента Росії має намір домагатися від України врегулювання питання про закордонну власність колишнього СРСР. Про це заявив керуючий справами президента Росії Володимир Кожин. "Проблеми з власності залишилися тільки з Україною, і вони стосуються близько 10 країн, у тому числі, Австрії та Японії. Ми з українськими партнерами перебуваємо у фазі мовчазного протистояння. Угоди з Україною з цього питання немає", - повідомив Кожин.

Він сказав, що спільно з МЗС Росії ведеться активна юридична робота з процесу перереєстрації власності колишнього СРСР на РФ. Відповідаючи на питання: чи не пропонувалася Україні грошову компенсацію за об'єкти, на які вона претендує, Кожин заявив: "Не пропонували і не збираємося. Чому ми щось повинні давати?". Управсправами в зв'язку з цим сказав, що Росія у найважчі 90-ті роки взяла на себе тягар погашення зовнішніх боргів Радянського Союзу і погасила ці борги. Вся власність СРСР за кордоном залишилася за Росією. "При цьому треба враховувати різницю ціни грошей 90-х років і в сьогоднішні дні. Тоді Росія сама була напівголодна, але виплачувала зовнішні борги", - підкреслив Кожин.

Нагадаємо, 10 листопада представник МЗС Росії Лукашевич заявив, що Україна більше не має претензій на закордонну власність СРСР. Однак 22 листопада Міністерство закордонних справ України заявило, що пропонує Росії відновити переговори про розподіл закордонної власності СРСР.