УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Політичний нейтралітет для держслужбовців

1,1 т.
Політичний нейтралітет для держслужбовців

Внесений главою держави на розгляд парламенту законопроект "Про державну службу" зробить її професійною, ефективною і політично нейтральною. В цьому переконаний народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.

Видео дня

"Даний законопроект є важливою складовою адміністративної реформи, яка є стрижнем програми реформ, ініційованих главою держави. Головною метою законопроекту є забезпечення політичної нейтральності всіх чиновників, а також прозорості їх діяльності", – зазначив Юрій Мірошниченко.

Політик нагадав, що суть адміністративної реформи полягає в наданні інститутам громадянського суспільства права громадського контролю за процесом державного управління, права участі в підготовці владних рішень, у забезпеченні прозорості й відповідальності влади, а також у підвищенні якості державних послуг.

"Зокрема, зазначеним законопроектом забороняється державним службовцям бути членами політичних партій. Таким чином, чиновників прирівнюють за рівнем відповідальності до суддів, працівників прокуратури, співробітників Служби безпеки України та військовослужбовців. Подібні заходи унеможливлять тиск на держслужбовців з боку різних політичних сил та дозволять уникнути політичної заангажованості", – пояснив парламентарій.

"Прийняття нового Закону України про державну службу сприятиме комплексному реформуванню системи державного управління та створенню в країні професійної, політично нейтральної та ефективної державної служби", – підсумував Юрій Мірошниченко.