УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Переговори з РФ щодо газу продовжуватимуться не раніше 10 січня - експерт

261
Переговори з РФ щодо газу продовжуватимуться не раніше 10 січня - експерт

Черговий раунд переговорів між Україною і Росією щодо ціни на газ може початися не раніше 10 січня. Про це повідомив незалежний експерт, екс-прес-секретар НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський. "Раніше, ніж 10 січня переговори навряд чи почнуться, оскільки до цієї дати в Росії триватимуть святкові дні", - сказав Землянський.

За його словами, швидше за все переговорний процес продовжуватиметься з раніше анонсованої дати, тобто з 15 січня. "Плюс-мінус два-три дні - це вже не так важливо, важливіший кінцевий результат, який поки що спрогнозувати досить складно", - зазначив експерт.

Як повідомлялось, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України 23 грудня 2011 року повідомило, що наступний раунд переговорів "Газпрому" з Україною відбудеться 15 січня 2012 року. Пізніше, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін доручив голові ВАТ "Газпром" Олексію Міллеру продовжити переговори з українською стороною якнайшвидше. У свою чергу прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'яненко відзначив, що "якщо з російської сторони надійде конкретна пропозиція прискорити переговори, то Україна, звісно, позитивно це сприйме".

Ціна природного газу для України у четвертому кварталі 2011 року становила близько $400 за 1 тис. куб. м, у третьому - $354, у другому - $297, у першому - $264 з урахуванням $100 знижки. Уряд України заклав у проект держбюджету на 2012 рік середньорічну ціну на російський газ на рівні $416 за 1 тис. куб. м.