УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Обама підписав таємне розпорядження про початок в Лівії секретної операції

195
Обама підписав таємне розпорядження про початок в Лівії секретної операції

Президент США Барак Обама підписав таємне розпорядження про початок в Лівії секретної операції армії Сполучених Штатів. Операція спрямована на надання допомоги повстанцям у боротьбі з лівійським лідером Муаммаром Каддафі. У розпорядженні містяться пункти, що дозволяють у випадку виникнення непередбачених обставин налагодити постачання противників Каддафі зброєю, однак не містить вказівок про передачу озброєння повстанцям на даному етапі операції.

Видео дня

Представники Білого дому відмовилися прокоментувати цю інформацію пославшись на секретний характер даних. "Рішення про постачання повстанців зброєю не прийнято. Ми не виключаємо, але і не підтверджуємо (таку можливість). Ми оцінюємо і розглядаємо всі варіанти підтримки народу Лівії", - йдеться в заяві представників Барака Обами.

Тим часом стало відомо, що сенатор-республіканець Ренд Пол ініціював процедуру обговорення відповідності операції, наказ про початок якої віддав Обама, конституції США. За підсумками дебатів Сенат може прийняти документ, який оголошує про перевищення президентом своїх повноважень. Підставою для такого рішення може стати те, що в момент початку операції "невідворотною або явної загрози" існуванню США, на думку Пола, не існувало.