УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На самміті YES Україна чекає позитивного сигналу від Европи

216
На самміті YES Україна чекає позитивного сигналу від Европи

У коментарях агентству персонального і стратегічного консалтингу "Berta Communications" політичні експерти висловили очікування та прогнози щодо результатів Міжнародної конференції «Ялтинська європейська стратегія», зокрема щодо перебігу переговорного процесу з ЄС, а також шанси підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі в кінці поточного року.

Видео дня

Тарас Березовець, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications" вважає, що саміт «YES» має багато в чому визначити температуру нинішніх відносин між Україною і Європейським Союзом, особливо враховуючи зауваження з боку представників ЄС стосовно питань судових процесів проти представників української опозиції. «Я думаю, багато в чому Ялтинський саміт зможе окреслити той зовнішньополітичний і економічній курс, яким Україна рухатиметься як мінімум протягом наступного року», - зазначив експерт.

«Ми знаємо, що на цьому саміті заплановані виступи президента, прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра, а також кількох провідних закордонних політиків, зокрема Кетрін Ештон. Зрозуміло, що в центрі уваги саміту буде питання майбутнього парафування угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яке заплановане на грудень цього року», - сказав Тарас Березовець.

Разом з тим експерт зазначив, що «вже сьогодні зрозуміло, з огляду на висновки чотирьох з п’яти профільних комісій Європейського парламенту, а також схвальних резолюцій чотирьох комітетів стосовно підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі, що процеси проти української опозиції не матимуть визначального впливу на рішення підписувати, чи не підписувати цю угоду і ця угода з великою вірогідністю буде підписана вчасно».

Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера вважає, що на «Ялтинській європейській стратегії» Україна буде шукати неформальну підтримку європейських держав у підписанні угоди про вільну торгівлю вже у грудні.

«Я думаю що будуть намагатися знову лобіювати політичну заяву з приводу того що двері в Європу, до Євросоюзу залишаються для України відкритими», - зазначив експерт. Він також висловив припущення, що на форумі будуть неформально обговорюватися питання, пов'язані з газом і газовим конфліктом, можливістю перегляду газового контракту з Російською Федерацією і позицією Європейського Союзу із цього приводу .

Олег Устенко вважає, що на заході не обійдуть увагою і питання залучення іноземних інвестицій: «Я думаю, що будуть порушуватися питання, пов'язані з бізнес-кліматом в країні і з можливим розширенням інвестицій. Разом з тим, я не виключаю, що в приватних бесідах будуть обговорюватися питання, пов'язані з долею Єврозони, з новим планом стимулювання економіки США, питання пов'язані з можливою рецесією у світі».

Ярослав Макітра, член експертної ради Інституту соціалних технологій «Соціополіс» вважає, що за підсумками саміту революційних змін очікувати не варто, оскільки цей захід є неофіційним і недержавним. «Однак очевидно, що на ньому обговорюватимуться питання, пов’язані з поточною політичною ситуацією в Україні – за його результатами можна очікувати, що представники держав-учасниць конференції зможуть скласти свою думку про ситуацію в Україні», - сказав експерт.

Ярослав Макітра зазначив, що «для влади цей саміт дуже важливий, щоб довести, що всі розмови про політичні переслідування в Україні не мають під собою ніякого ґрунту, а опозиція навпаки зацікавлена продемонструвати це питання у зворотному напрямку».

На думку експерта, конференція не дасть остаточної відповіді на питання євроінтеграційних перспектив України.