УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Майже дві третини регуляторних актів, прийнятих місцевою владою, мають бути скасовані

234
Майже дві третини регуляторних актів, прийнятих місцевою владою, мають бути скасовані

62% (понад 23,1 тис.) регуляторних актів, ухвалених органами місцевого самоврядування протягом останніх 20 років не відповідають принципам державної регуляторної політики. Такі попередні висновки Держкомпідприємництва за результатами прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Більша частина документів не відповідає принципам регуляторної політики через зміни, що відбулися у законодавстві, та економічну недоцільність. Кожен дев’ятий такий документ, за висновками робочих груп, має бути скасований, решта – приведена у відповідність до законодавства.

Більшість таких рішень були ухвалені сільськими радами. Здебільшого вони стосувались земельних питань. Економічно недоцільними та такими, що не відповідають вимогам актів вищої юридичної сили, були визнані і регуляторні акти сфери торгівлі, послуг, сплати місцевих податків та зборів.

Загалом за три місяці робочі комісії опрацювали понад 1,8 мільйона нормативно-правових актів. Понад 38 тисяч з них були визначені як регуляторні.

Водночас, попри вимоги закону про прискорений перегляд регуляторних актів, облради Вінницької, Дніпропетровської та Херсонської областей вчасно не подали потрібні переліки документів. Загалом на цей час у Держкомпідприємництва відсутня інформація про хід перегляду регуляторних актів у 122 селищних радах та 1054 сільських радах Дніпропетровської, Одеської, Полтавської, Чернігівської, Закарпатської, Тернопільської, Харківської, Херсонської областей. Це становить відповідно 18% та 11% від загальної кількості селищних та сільських рад в країні.