УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Країни Євразійського союзу приймуть рішення про єдину валюту до 2015 року

243
Країни Євразійського союзу приймуть рішення про єдину валюту до 2015 року

До 2015 року Росія, Білорусь і Казахстан приймуть рішення про запровадження єдиної валюти для Євразійського економічного союзу. Про це в інтерв'ю російським ЗМІ сказав міністр промисловості та торгівлі Росії Віктор Христенко, якого було висунуто на пост голови Євразійської економічної комісії (ЄЕК).

Видео дня

"Завдання полягає в тому, щоб протягом трьох років, до 2015 року, рівень інтеграції, координації в цих напрямках досягнув тієї глибини і того осмислення, яке дасть змогу в 2015 році, приймаючи рішення про Євразійський економічний союз, визначити, що ж ми можемо собі дозволити далі: чи виходимо ми на валютний союз, чи рухаємося ми у той бік, і який цьому має відповідати рівень координації валютної, кредитногрошової та фінансової політики", - сказав Христенко.

При цьому, за його словами, резервною валютою Євразійського союзу може стати російський рубль. "Уряд Російської Федерації почав процес з формування міжнародного фінансового центру тут, у Росії. І значною мірою це базувалося на стійкості, на можливості використання рубля як резервної валюти. У цьому значенні, напевно, процеси, які відбувалися в Росії, не залишаться поза увагою в інтеграційних процесах", - зазначив Христенко.

На його думку, Євразійський економічний союз не завадить вступу Росії до СОТ, оскільки будується на принципах Всесвітньої торговельної організації: "Весь інтеграційний простір будується на базі відповідності нормам Світової організації торгівлі. І не важливо, що всі ми поки що не є членами СОТ. Виступаючи як єдина економічна система, необхідно відповідати зовнішнім контурам, бути визнаними у зовнішньому середовищі".

Христенко додав, що Євразійський економічний союз також гармонізуватиме своє законодавство з ЄС. Він не згоден з порівняннями Євразійського економічного союзу з Радянським Союзом. "В одну річку не можна увійти двічі. Ніякої реінкарнації, ніякої спроби відтворити те, що невідтворюється. Радянський Союз - це не лише економічна система, це і серйозна політична система. Зараз ми живемо в іншому світі, працюємо у відкритих економіках. Ми зацікавлені в тому, щоб відповідати загальним глобальним процесам в економіці, щоб в нас бачили міцних, сильних і надійних партнерів. У цьому сенсі відвертість, доступність і прозорість - кращі відповіді на проведення аналогій з Радянським Союзом", - вважає Христенко.

Як повідомлялось, Президенти Росії, Білорусі і Казахстану підписали декларацію про Євразійську економічну інтеграцію, поклавши початок формуванню до 2015 року Євразійського союзу. Штаб керівного органу - колегії - розташовуватиметься у Москві, очолить його російський міністр промисловості та торгівлі Віктор Христенко.