УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Клюєв: прискорення відкриття рахунків у банках спростить започаткування бізнесу

285
Клюєв: прискорення відкриття рахунків у банках спростить започаткування бізнесу

Кабінет Міністрів запропонував парламенту розглянути два законопроекти щодо змін до пакету законів, які спрощують механізм відкриття рахунків у банках для нових підприємств. Про це журналістам заявив перший віце-прем‘єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, коментуючи внесення до ВР урядових законопроектів "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (№9660) та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (№9661), повідомили в прес-службі урядовця.

На його думку, це черговий логічний крок щодо спрощення процедури започаткування бізнесу в Україні. Клюєв пояснив, що сьогодні, згідно до закону про реєстрацію підприємців, державний реєстратор передає органам статистики, податкової служби та Пенсійного фонду України відомості щодо реєстрації підприємств.

Водночас, за його словами, досі діють нормативно-правові акти, якими передбачено при відкритті рахунку у банку надання окремих довідок про взяття суб’єкта господарювання на облік в органах держстатистики, податкової служби та ПФУ. "Іншими словами, банки зобов‘язані вимагати такі довідки, а це означає, що підприємці досі вимушені звертатися у три інстанції, витрачати зайвий час та гроші", - відзначив Клюєв.

Він також підкреслив, що запропоновані законопроекти мають реалізувати принцип "єдиного вікна", щоб підприємець подавав для відкриття рахунку у банку лише виписку з Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб. Зокрема, пропонується, що у виписці, яку підприємець отримуватиме в державного реєстратора безкоштовно, будуть автоматично зазначені данні про взяття суб’єкта господарювання на облік у цих трьох інстанціях. Всі необхідні данні державний реєстратор має отримати самостійно, повідомив урядовець. "Ми будемо й надалі скорочувати кількість зайвих довідок та виписок, які підприємці повинні збирати під час спілкування із державою та місцевою владою", - резюмував Клюєв.