newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гриценко: Янукович, як і Ющенко, лежить у теплій ванні і дозволяє іншим "рулити" країною

255
Гриценко: Янукович, як і Ющенко, лежить у теплій ванні і дозволяє іншим 'рулити' країною

Другого Майдану зараз в Україні бути не може. В цьому переконаний голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко. За його словами, люди сьогодні готові лише до пасивних протестів через велику недовіру та розчарування у політиках.

Видео дня

Народний депутат нагадав, 2004 року в Україні була більш-менш стійка економіка, достатньо робочих місць, стабільні ціни, і люди могли собі дозволити подбати про захист виборчого права, про недопущення тотального тиску на свободу слова тощо.

"Це був гордий, спокійний, впевнений Майдан, - зазначив Анатолій Гриценко. – Якби такий Майдан відбувся зараз, це було б щось вибухонебезпечне. Люди крушили б, ламали б, підпалювали б та вбивали б. На фоні такого Майдану нагору піднялася б не еліта, а піна, і куди поверне розвиток країни, було б дуже важко сказати. Влада отримала б по заслугам, але суспільство не мало б від того позитивного поштовху", - переконаний голова "Громадянської позиції".

Він також вкотре відзначив, що чинна влада продовжує поглиблювати прірву недовіри громадян.

"Йдучи на вибори Президента, Янукович нікому не обіцяв підвищення пенсійного віку, безробіття, підвищення комунальних тарифів тощо. Навпаки, він обіцяв, що почує кожного, що жити стане краще. Але, на жаль, нічого з обіцяного так і не виконав. Це породжує недовіру навіть тих людей, які мають чималі статки", - розповів Анатолій Гриценко.

Втім, довіру людей до влади підірвав не Віктор Янукович, а попередній Президент Віктор Ющенко. Він, за словами Анатолія Гриценка, "втратив шанс, який дається не кожному і навіть не кожного тисячоліття".

"Кучма в цьому плані був органічніший. Він не пробував уявляти з себе якогось месію, морального лідера, який ходить зі свічками по всіх церквах тощо. Кучма, мабуть, був останнім Президентом, який працював щоденно. Після нього і Ющенко, і Янукович лежать у теплій ванні і дозволяють "рулити" країною іншим "хлопцям", - наголосив голова "Громадянської позиції".

Втім, у тому, що Віктор Ющенко сплюндрував свій шанс, за словами Анатолія Гриценка, є й відповідальність людей, які стояли на Майдані.

"Усі вони кричали "Ющенко - Так", а що саме "так" ніхто з них не говорив. Ющенко прийшов до влади, замінив чужих кумів на своїх, тих хто крав – на тих хто давав. А коли олігархи втекли з країни, він дав їм зрозуміти – пройдіть через Катерину Ющенко до Лікарні майбутнього, через Віру Ульянченко до Батурина та Арсеналу, заплатіть невеличку частину і беріть собі багато. І всі повернулися до того, чим займалися раніше", - підкреслив голова "Громадянської позиції".